Які бувають біотуалети і як зробити біотуалет для дачі. Майстер-класи + відео .

05.10.2015

Домогосподарка
Які бувають біотуалети і як зробити біотуалет для дачі. Майстер-класи + відео

Людина так влаштована, що йому треба їсти, спати, пити і, звичайно ж, ходити в туалет. І це його самі природні потреби. З туалетом, наприклад, не виникає проблем, коли людина живе в міській квартирі з усіма зручностями, де він і не замислюється про труднощі, як чистити і спорожняти каналізацію, куди йдуть відходи або змивати результати життєдіяльності. А ось, вирушаючи, наприклад, на дачу, у нас гостро постає питання про цьому самому туалеті.

Звичайно ж, багато щасливчиків, у кого на дачі вже давно існує «кабінет задумі» і його ця проблема не хвилює. Однак, не хвилює до пори до часу, бо яма в туалеті має властивості з часом заповняться і тоді постає проблема, куди це все добро дівати. Можна найняти спеціальну машину, яка це откачает, але разом з відходами з вашого бюджету буде відкачана і чимала сума грошей, і треба розуміти, що це знову ж не назавжди, з часом яма знову наповниться — і знову все по новій. До того ж, машині потрібно надати під’їзд до туалету, а це означає, що деякі ваші квітники або грядки дуже постраждають… ось Для таких туалетів і ситуацій екологи вже придумали чимало реагентів, хімічних і біологічних, які розріджують вміст ями, розкладаючи на компоненти відходи, усувають запахи. Той, ферменти і корисні бактерії, які розкладають продукти життєдіяльності людини, розщеплюють органічні відходи, послаблюють неприємний запах у вигрібній ямі. Про такі препарати і ферменти ми напишемо в окремій статті.

А ось що робити тим, у кого на дачній ділянці немає туалету? Так ось сталося, або ж ви вирішили відмовитися від традиційного клозету, перейшовши за прикладом західних городників і з волі своєї небайдужої до природи душі, на біотуалет. Чим відрізняється біотуалет від звичайного туалету? Головна його відмінність (вона ж – гідність) полягає в тому, що біотуалет працює в закритому циклі. А це означає, що змив і переробка нечистот проходить всередині його конструкції. А тому він не вимагає каналізації та системи водопостачання.

Щоб поставити у себе на дачі біотуалет, нам для початку потрібно визначитися, які біотуалети взагалі бувають.

Біотуалети бувають трьох видів: торф’яні компостирующие, хімічні і електричні. Так їх поділяють за способом переробки відходів.

Хімічний туалет

Наприклад, можна не морочитися і купити готовий пластиковий біотуалет. У продажу В Інтернеті і в садових центрах сьогодні дуже популярні моделі туалетів однієї голландської фірми. Такий туалет просто знахідка для дачі, де немає зручностей і для тих, хто не хоче у холодну пору року ходити в дерев’яний будиночок. Такий туалетик дуже компактний і його запросто можна заховати за ширму в приміщенні. Тим більше, ніяких запахів від нього не буде, адже для нижнього і верхнього баків є спеціальна рідина, що вбиває запахи, мікроби і расщепляющая відходи в нижньому баку.

Складається такий туалет з двох сполучених між собою баків, верхній з яких заливається звичайна вода для змиву відходів, а нижній, безпосередньо, і призначений для фекалій. Бак має ущільнювальний клапан, який не пропускає рідину і запахи, а деякі моделі забезпечені індикатором, який попереджує про заповнення бака. Як тільки нижній бак наповнюється, його від’єднують від верхнього бака і зливають вміст місце для відходів. Наприклад, сім’я з 3-х чоловік, які активно користуються таким ось біотуалетом, спорожняти 21-літровий нижній бак з відходами потрібно примерно1 раз на тиждень.

Такий портативний хімічний біотуалет дуже ще і придатний, як показують відгуки, для хворих людей в міських квартирах, які самостійно не можуть ходити. Ось такий унітаз спокійно стоїть під ліжком і в квартирі немає ніяких запахів.

Кажуть, що вже не за горами той день, коли повсюдно будуть використовуватися повністю безвідходні біотуалети. Саме такий винахід нещодавно презентувала одна японська компанія. Суть його – у спеціальній бактерії, яка живиться харчовими відходами. Вона поміщається в резервуар і відразу починає переробляти його вміст. І вже через 2-3 години єдине, що залишається від фекалій, так це абсолютно чиста вода і вуглекислий газ. Газ випускається в атмосферу, а частина води після попередньої стерилізації використовується для змиву. Інша частина води після стерилізації проходить додаткову фільтрацію, і може використовуватися навіть для миття рук. Як запевняють розробники цієї новинки, резервуар з бактерією потрібно міняти не частіше разу в рік…

Електричні біотуалети

Такі туалети зовні дуже мало чим відрізняються від звичайних унітазів, і як зрозуміло з його назви, він використовуються там, де є електроенергія, яка необхідна для роботи компресора і вентиляції.

Як працює електричний біотуалет: бак апарату поділений на дві частини для розділення рідких і твердих відходів. Фекалії рідкі відводяться по спеціальному шлангу в септик, каналізацію або в дренаж, а тверді — висушуються вбудованим компресором і залишаються в контейнері. Крім електроенергії, для облаштування такого біотуалету необхідно підвести вентиляцію і дренаж для стоку рідких відходів.

Зате при експлуатації електричного біотуалету не потрібно купувати ніяких сумішей і рідин. А висушені відходи додаються в компост.

І торф’яної компостирующий біотуалет

Такі туалети просто ідеальні для заміського будинку. Їх відмінність від звичайних біотуалетів в тому, що нечистоти не обробляються хімічними утилізаторами, а природного торф’яної сумішшю. Вона ефективно усуває запахи і переробляє вбиральні відходи в екологічно чисте добриво.

Такий біотуалет найдешевший, дешевше, ніж попередні два варіанти. Причому такий туалет можна спорудити самостійно на дачі, знаючи тільки принцип роботи.

Торф’яний біотуалет – може стати відмінним рішенням каналізаційних проблем. Така конструкція справляється із завданням утилізації відходів і є виробником добрива. Для торф’яного біотуалету вода не потрібна, замість неї застосовують торф або торф’яні суміші. Його засипають у бак, який знаходиться зверху, перед використанням туалету.

Звичайно, торф’яної туалет може бути й іншим, торф просто насипається совочком самостійно, після всіх процедур. Взаємодіючи з торф’яної сумішшю, відходи перетворюються в початковий компост, який після подальшої обробки можна використовувати як добриво для ґрунту. Встановити такий біотуалет можна як на вулиці (при наявності зовнішньої кабіни), так і в будинку (необхідно уточнити при покупці як правильно виводити вентиляційні труби). На 10 літрів рідини потрібно 1 кг торф’яної суміші.

І якщо два попередні біотуалету треба тільки купувати, то торф’яної туалет ми можемо зробити цілком самостійно.

Як зробити торф’яний біотуалет самостійно?

Саморобний торф’яний біотуалет для дачі своїми руками

4 конструкції компостирующих туалетів з сайту: http://septic.dacha-dom.ru/closet.shtml

Для саморобного торф’яного біотуалету на дачі потрібні наступні компоненти: стульчак з відром, ємність для торфу, сам торф і компостна яма. Чому саме торф? Бактерії, що містяться в торфі дуже швидко розкладають природні біологічні відходи людини, перетворюючи їх за кілька тижнів до відмінне добриво для саду. У зазначеній схемі торф пересувається наступним шляхом: з вашого городу (або, якщо у вас немає торфу — з мішка з купівельними торфом) у відро з черговою порцією біологічних відходів (важливо покривати шаром торфу кожну нову порцію!) — і по мірі заповнення відра — в компостну яму. Пересипаючи торфом кожну порцію біологічних відходів, ви, по-перше, позбавляєте себе від неприємного запаху, а по-друге — забезпечуєте краще компостування. Використання замість торфу тирси не дасть потрібного ефекту швидкого компостування відходів. Тирсу доцільно використовувати в суміші з торфом 1:1 тільки, якщо приймальна ємність у вас велика — 50-100 літрів — тирса забезпечать кращу аерацію субстрату.

Торф для біотуалету на дачі повинен бути сухий. Насипається торф в ємність поруч і засипається кожен раз у відро після завершення процесу. На дно чистого відра також кладеться торф — так буде простіше очистити відро. В принципі ви можете збільшити ємність — наприклад поставити бак з половини бочки — на 100 літрів. Тільки витягати його буде важче… Проте ця проблема вирішується, якщо ви використовуєте стандартний контейнер для сміття на коліщатках. В дно контейнера вбудовується решітка і патрубок для відводу рідких відходів в дренажну траншею.

Стульчак ви можете облаштувати будь — на свій смак, покласти сидіння від унітазу і т. п. Маленька хитрість: в силу деяких анатомічних особливостей чоловіків, рекомендується в передній частині під стульчаком зміцнити фартух — лоток — відбійник, який буде заправлятися у відро. Так можна буде уникнути попадання біологічних рідин в недозволений для них місце. Можна покласти і журнал для читання — однак слід пам’ятати, що тривале перебування на стульчака сприяє появі гемороїдальних вузлів. До речі, користуючись нагодою, хочу звернутися до тих, кому за…. не тужтесь в туалеті! Велика частина інсультів у осіб похилого віку відбувається саме під час цього процесу з великою напругою в туалеті — зростає артеріальний тиск, внутрішньочерепний тиск та… Краще їсти морську капусту, чорнослив і робити свої справи без натуги, не поспішаючи.

Вигляд збоку на приймальну ємність торф’яного біотуалету для дачі і фартух-лоток, заправляемый у відро.

Загальний вигляд саморобного торф’яного біотуалету для дачі. Збоку — люк з вентиляцією для очищення прийомної ємності. Компостна яма на знімках не показана.

Для більш гігієнічного спустошення ємності з фекаліями можна скористатися ідеєю вставного контейнера (два відра різного розміру — один в іншому)

І ще одна прекрасна проста ідея для саморобного біотуалету з Америки:

Робиться стульчак під велике відро (можна використовувати наше вітчизняне відро-туалет). У відро вставляється мішок для сміття, який закріплюється водопровідним скотчем до стульчаку. По мірі наповнення мішок засипається наповнювач для котячого туалету. Мішок спорожняється в компостну яму. Руки залишаються чистими.

За аналогічною схемою влаштований похідний екотуалет для армій країн НАТО

Двокамерний компостирующий туалет

Перевагою двокамерного компостирующего туалету є можливість користуватися другою камерою, в той час, коли перша камера туалету очищається і перезаряджається. На дно кожної камери укладається сітка, для забезпечення доступу повітря. В камеру входить по дві вентиляційні труби — для вентиляції камери та для подачі повітря під сітку з компостом.

Для нормального функціонування компосту необхідна температура від + 10 С. Тому в холодну пору року туалет повинен бути обігрівається. У зв’язку з цим, нам бачиться можливе удосконалення конструкції компостирующего туалету наступним чином: під сіткою влаштовується бетонований піддон зі стоком для рідких відходів у фільтруючу траншею. У бетонованому піддоні укладається гріючий кабель. Використання підігріву дозволить вам вільно користуватися компостирующим біотуалети в холодну пору року. У теплу пору боротися з комахами в туалеті вам допоможе найпростіша пастка для комах.

Компостирующий біотуалет безперервної дії

Найбільш складною конструкцією є пристрій стаціонарного компостирующего туалету безперервної дії. Однак початкові витрати окупляться зручністю використання: вам не доведеться возитися з брудними відходами. На виході виходить готовий компост. При гарній вентиляції такого компостирующего туалету запах також не буде вас турбувати. Дана конструкція особливо цінна в регіонах з нестачею води.

Основу компостирующего туалету безперервної дії становить похила компостирующая камера великого об’єму. Дно камери має ухил 30 градусів. Замість решітки використані розпиляні уздовж труби. Така конструкція дозволяє виключити засмічення повітроводів і забезпечує вентиляцію нижньої камери. Компостна камера вимагає періодичного додавання торфу або торфогрунта через завантажувальну дверцята. Готовий продукт вивантажується через нижні дверцята.

Короткий опис статті: туалети для дачі А ось що робити тим, у кого на дачній ділянці немає туалету? Так ось сталося, або ж ви вирішили відмовитися від традиційного клозету, перейшовши за прикладом західних біотуалет,що таке біотуалет,види біотуалетів,туалет на дачі,реактиви для туалету,портативний біотуалет,торф’яний біотуалет,електричний біотуалет,як зробити біотуалет,мк,майстер-клас,туторіал,торф,хімічний біотуалет tutorial», майстер-клас,Майстер-класи,Зроби сам,Сад,Дім, сад, город

Джерело: Які бувають біотуалети і як зробити біотуалет для дачі. Майстер-класи + відео | Домогосподарка

Також ви можете прочитати