Як склеїти поліетиленову плівку в домашніх умовах правильно

30.09.2015

Як правильно склеїти поліетиленову плівку в домашніх умовах

У будівництві поліетиленову плівку використовують здебільшого як гідроізолятор або теплоізолятор, якщо мова йде про плівкових теплицях. Має поліетилен і певні звукоізоляційні властивості, але недостатні для того, щоб використовувати його в якості самостійного звукоізолятора.

Для склеювання поліетилену треба заздалегідь придбати такий клей, яким користуються для склеювання пластмаси.

Можна клеїти поліетилен?

При влаштуванні гідроізоляції або теплиці нерідко виникає необхідність склеїти кілька шматків поліетилену, щоб отримати плівку потрібного розміру. Але як склеїти поліетиленову плівку, і є можливість це зробити в домашніх умовах?

Запитання не таке просте, як здається спочатку. Ще з шкільного курсу хімії відомо: чим вище полярність полімерного матеріалу, тим краще він піддається склеюванню. Записана хімічними символами молекула поліетилену дуже схожа на довгу ланцюг, що складається з однакових ланок — СН2-. Таке одноманітність говорить про те, що електричні заряди всередині молекули поліетилену розподілені рівномірно, тобто вона є неполярний. Тому поліетилен склеюється дуже погано.

Зварювання полімерної плівки: а — з допомогою електропаяльника; б — з допомогою наездки для електропраски; в — відкритим полум’ям.

Дуже часто для склеювання полімерних матеріалів застосовують клейові суміші, які готують з цих же матеріалів (або схожих з ними), розчинених у відповідному розчиннику. Але з поліетиленом це не пройде — він практично не розчиняється в органічних розчинниках.

Деякі полімери можна склеювати вже тому, що вони мають шорстку поверхню. У цьому випадку клейовий розчин заповнює нерівності і, застигаючи, чіпляється за них, намертво склеюючи шматки матеріалу. Але з поліетиленом так зробити не вийде, оскільки у нього ідеально гладка поверхня.

Тому якщо говорити саме про процес склеювання, то склеїти поліетиленову плівку в домашніх умовах практично неможливо. Так і в промислових її досі ніколи не склеювали.

Але хоча шматки поліетилену і не можна склеїти, зате їх можна зварити, або, що буде точніше — спаяти, що з успіхом і роблять багато років у промисловості, розробивши безліч способів такої зварювання. Але з цього безлічі способів є тільки два, які можливо застосувати в домашніх умовах.

Зварювання поліетилену гарячим предметом

Зварювання плівки з допомогою електропаяльника: а — вид шва; б — пристрій електропаяльника для зварювання плівки.

Найзручніше таку операцію робити за допомогою металевого ролика з нагрівальним приладом всередині. Але щоб зробити такий прилад в домашніх умовах, потрібно володіти достатньо високою кваліфікацією електрика.

Тому народна кмітливість знайшла цілком задовільну заміну такого інструменту — звичайний праска. Оскільки поліетиленова плівка різних марок плавиться при різних температурах, то ніяких конкретних рекомендацій по температурному режиму зварювання дати не можна.

Температуру розігріву праски для зварювання доведеться визначати шляхом проб і помилок. Якщо температура праски виявиться недостатньою, то плівка не провариться, якщо ж праска розігріти занадто сильно, шов вийде «перетравлений», слабким, до того ж плівка з боків шва буде легко рватися. Єдине, що можна порадити спочатку, — праска не повинен бути занадто гарячим.

Сама технологія спайки дуже проста. Щоб зробити шов акуратним і рівним, спайку краще проводити на рівній дерев’яній поверхні. Краї плівки потрібно покласти на цю поверхню з невеликим нахлестом один на одного (0,5-1 см). З цього нахлесту і потрібно провести носиком або ребром нагрітого праски. Проходження повинно бути не більше секунди на одному місці, інакше пропалите плівку.

ПВХ плівку можна дізнатися за жовтуватого відтінку краю рулону.

Але при такому способі спайки є один дуже важливий негативний момент: розігріта поліетиленова плівка дуже часто прилипає до праски. Щоб цього не сталося, краще перед спайкою прикрити поліетиленовий шов тонким листом целофану, і потім вже пройтися по ньому праскою.

Міцність спайки можна перевірити, просто потягнувши спаяні шматки в різні сторони. Якщо шов розходиться — отже, якість пайки незадовільний, і потрібно повторити все з самого початку. Деякі умільці виконують цю спайку не праскою, а розпеченим лезом ножа, стверджуючи, що їм так зручніше. Але це вже справа смаку.

Зварювання поліетилену відкритим полум’ям

Для звірки поліетилену цим способом знадобляться:

  • металеві або керамічні бруски;
  • інструмент для зварювання (це може бути газова пальник, паяльна лампа, спиртівка, а через брак оних можна використовувати скіпу або навіть звичайні сірники).

Електрична принципова схема підключення «праски» до мережі: 1 — постійний дротяний резистор; 2 — металевий корпус; 3 — жало-коник; 4 — текстолітові ручка; 5 — підставка.

Краї зварюваних плівок потрібно зафіксувати металевими або керамічними брусками (дерев’яні для цих цілей не підходять). Фіксувати потрібно таким чином, щоб у місці зварювання з-під них виднілася вузька смужка плівки (3-5 мм, не більше). Бруски потрібні не тільки для фіксації плівки, але головним чином для того, щоб швидко відвести на себе тепло від зварюваних плівок, інакше вони замість того, щоб, згорять цілком.

Далі потрібно провести уздовж залишилася відкритою кромки полум’ям. Швидкість руху полум’я також доведеться підбирати досвідченим шляхом, тим більше що вона буде різною не тільки до кожної марки поліетилену, але і для кожного інструмента теж. Якщо операція виконана правильно, то по її завершенні утворюється щільний валик, міцно з’єднує два краї поліетиленової плівки.

Як альтернативу зварюванні, при влаштуванні парників і теплиць два шматки поліетиленової плівки можна зшити. Для цього два шматки плівки складають внахлест один на одного. Напуск повинен бути 2-2,5 см. Потім на місце нахлеста з обох сторін наклеюють звичайний медичний пластир. Триматися він буде погано, але це не страшно, головне, щоб смужки пластиру лежали точно за місцем накладання одна над іншою.

Потім по нахлесту роблять два шва великими стібками. Шматки плівки в цьому випадку скріплюються за допомогою прошитих ниток, а пластир, маючи більш міцну структуру матеріалу, що не дає нитками рвати поліетилен. Однак для гідроізоляції цей спосіб не годиться, так як місця швів будуть пропускати вологу.

Короткий опис статті: труба поліетиленова Рекомендації до того, як склеїти поліетиленову плівку в домашніх умовах. Способи спайки поліетиленової плівки. Альтернативні способи з’єднання поліетилену. поліетиленова плівка склеїти домашніх умовах

Джерело: Як склеїти поліетиленову плівку в домашніх умовах правильно

Також ви можете прочитати