Вишукані декоративні покриття для стін, декоративна штукатурка

08.09.2015

Вишукані декоративні покриття для стін

Найбільш широким спектром декоративних можливостей володіють сучасні лакофарбові покриття. Асортимент матеріалів цієї групи відрізняється дивовижною різноманітністю, тому не тільки пересічні покупці, але і достатньо підготовлені фахівці стикаються з проблемою вибору.

Перш ніж віддати перевагу тому чи іншого матеріалу, слід визначити, яку поверхня ви збираєтеся фарбувати і в якому вона стані: рівна стіна або з дефектами; з якого матеріалу (бетон, цегла, гіпсокартон, штукатурка, керамічна плитка, метал, дерево) щоб належним чином підготувати її під фарбування. Крім того, потрібно визначити заздалегідь, якими повинні бути ваші стіни, щоб вони радували око — чи буде це гладке або рельєфне покриття, багатобарвний матеріал, флокові покриття або венеціанська штукатурка.

Системи декоративних покриттів компанії зазвичай ділять на кілька груп: штукатурки, декоративні фарби, венеціанські штукатурки і флокові покриття. Як відомо, штукатурка — густа паста для оздоблення стін, стель. Може бути як основою для інших оздоблювальних матеріалів, так і самостійним видом покриття. Структурна штукатурка, у свою чергу, — це неоднорідна зерниста штукатурна маса з добавкою різних гранул: дрібних камінчиків, деревного волокна і т. д.

Структурні штукатурки бувають: мінеральні (на цементно-вапняній основі), силікатні (на основі силікату калію), на основі синтетичних латексів. «Венеціанська» штукатурка — це прозора штукатурка з мармурової муки, при нанесенні особливою технікою створює ефект мармуру. «Флоком» називають дрібні кольорові акрилові частинки, які наносяться на клейку основу. Покриттям «під старовину» є спеціальна фарба на основі синтетичних латексів. При її нанесенні на стіну з’являються рівномірні потертості, створюють ефект старовини.

Наш огляд декоративних покриттів для стін почнемо з декоративних штукатурок. Це досить простий в нанесенні матеріал. У готовому вигляді на стіні він виглядає чарівно, немов над стіною попрацювала не бригада ремонтників, а група художників. І найголовніше — за цим матеріалом легко доглядати: його можна чистити засобами для миття посуду, пральними порошками, милом або просто водою. Справа в тому, що до складу декоративних штукатурок входять елементи, яким не страшна волога. При цьому покриття надовго зберігає яскравість забарвлення…

Як вже було сказано вище, декоративні штукатурки мають кілька різновидів, наприклад, структурні і «венеціанські» різновиди. Структурна штукатурка — неоднорідна зерниста штукатурна маса з добавкою яких-небудь гранул, наприклад, дрібних камінчиків, деревного волокна, шматочків кварцу, слюди і т. п. Її виготовляють на мінеральній (цементно-вапняної) основі, на основі синтетичних латексів або силікату калію. Всі вони, в свою чергу, бувають на водній основі і на розчинниках. Для внутрішньої обробки краще використовувати штукатурки на водній основі — вони не пахнуть, а значить, не вимагають загальної евакуації з квартири під час ремонту.

Відмітна риса структурних штукатурок — пластичність і «слухняність» будь-якого інструменту. Їх не потрібно розводити або з чим-небудь змішувати: вони продаються в готовому вигляді в металевих банках або відерцях по 15 — 25 кг. Структурні штукатурки можна наносити на будь-які зовнішні і внутрішні поверхні: бетон, цегла, цемент, гіпсокартон, дерево, метал і т. д. Найчастіше ці штукатурки застосовують для обробки холів, санвузлів, ванних кімнат, стель, фасадів і огорож. В залежності від виду штукатурки кв. м покриття обійдеться від 1 до 10$. На російському ринку структурні штукатурки як один з видів декоративних покриттів для стін пропонують німецькі фірми «Капарол», «Алігатор» і представництво французької фірми «Декорум-Ф».

Мінеральні штукатурки відрізняються невеликою витратою. А головне — вони відмінно підходять для теплоізоляції фасадів. Цей матеріал виготовляється з натуральної, екологічно чистої сировини. Незважаючи на те, що до складу мінеральних штукатурок входить вапно, яка боїться води, ці покриття можна мити і чистити. Секрет простий: у складі штукатурок є речовини, які не дають вапна «розтанути».

Штукатурки на основі штучних латексів теж не бояться механічних впливів. А силікатні штукатурки, плюс до всього, — ще й не набухають і мало забруднюються. Правда, їх наносять тільки на спеціально підготовлену поверхню — на покриття, що містить кварц (пісок). Таким покриттям може бути будь-яка штукатурка на мінеральній основі. А ось на водоемульсійну і дисперсійну ґрунтовку силікатну штукатурку наносити не можна. Вона просто приклеїться до них і відвалиться.

В магазині структурні штукатурки продаються тільки одного кольору — білого. Але за бажанням їх можна колеровать. Тобто додавати в штукатурну масу пігмент будь-якого кольору і отримувати той відтінок, який потрібно. Причому зробити це можна двома способами. По-перше, самостійно. Для цього купите пігмент потрібного кольору. А найнятий вами штукатур додасть його в штукатурну масу і добре перемішати. Правда, під час «домашнього» фарбування потрібно бути гранично обережним, щоб не переборщити з пігментом. По-друге, в магазині або на фірмі, що продає штукатурку, вам зроблять професійну колеровку. Це зовсім недорого, зате фахівці зроблять саме той колір, який вкажете в каталозі (в каталозі величезна кількість відтінків — від кількох сотень до кількох тисяч, залежно від фірми-виробника).

Структуру штукатурки краще вибрати заздалегідь. Структурні штукатурки складаються з «зерен» різної величини і, відповідно, бувають дрібно — і грубозернистими. В залежності від величини «зерна» і способу нанесення виходить різний малюнок. Наприклад, дрібнозерниста штукатурка виглядає на стіні майже рівною, а штукатурка з гранулами натурального каменю створює красивий малюнок у вигляді поперечних або круглих борозенок. Все залежить від того, чим її наносять: валиком, шпателем, розпилювачем.

Структурні штукатурки наносяться на будь-які внутрішні і зовнішні поверхні: бетон, цемент, цегла, гіпсокартон, дерево, метал, і т. д. Прекрасно маскують вади базової поверхні: мікротріщини, здуття, стару фарбу. Володіють чудовою стійкістю до механічних впливів: ударів, подряпин і т. д. Це водонепроникний матеріал, який після висихання можна мити і чистити будь-якими миючими засобами, що не містять розчинників. За рахунок своєї високої пластичності дозволяють створювати різні рельєфи. Мають мікропористу поверхню і дозволяють стіні «дихати». Крім того, це найдорожче з усіх декоративних покриттів.

Перед тим як наносити декоративне покриття на стіну, її необхідно підготувати. Поверхня повинна бути сухою і чистою, тому її потрібно гарненько очистити від старої фарби, шпалер і т. п. Втім, ідеально вирівнювати стіну необов’язково — це «зробить за вас» штукатурка. Головне, щоб не було явних горбів і западин.

Потім потрібно зробити ґрунтування поверхні. Ґрунтовка проникає в мікротріщини, зміцнюючи стіну. Крім того, захищає поверхню стіни від розбухання, вогкості і появи цвілі. Ґрунтовка висохне — можна творити.

Тут сміливо дайте волю фантазії. Хочете ефект роздряпаної борозенками стіни — купуйте дрібнозернисту штукатурку з гранулами натурального каменю або просто з добавками крупного зерна і використовуйте фактурний валик. Якщо пристрасть як захочеться відчути себе на морському березі в таємничому гроті з старого вапняку, будь ласка — наносите грубозернисту штукатурку шпателем круговими рухами. В залежності від виду штукатурки, вони сохнуть в середньому три-чотири години, але остаточно висихають через два тижні.

Вишукані декоративні покриття для стін, декоративна штукатурка

Що пропонує ринок?

Декоративна штукатурка «Еколан 096″ — універсальне фактурне покриття для зовнішніх і внутрішніх робіт. Відрізняється високою міцністю, еластичністю, стійкістю до атмосферних і механічних впливів. Добре приховує нерівності мікротріщини та інші невеликі дефекти поверхні. Має чудову адгезію до практично будь-яких типів поверхонь. Випускається також варіант «Еколан- 096″ — білого кольору. Витрата 1-1,5 кг/м2 при товщині покриття 1мм. «Еколан 2000″ — універсальне фактурне покриття, для зовнішніх і внутрішніх робіт. Виготовлено з гранульованого мармуру різних кольорів. Відрізняється високою міцністю, еластичністю, стійкістю до атмосферних і механічних впливів. Добре приховує нерівності, тріщини та інші невеликі дефекти поверхні. Має чудову адгезію до практично будь-яких типів поверхонь. Витрата 1 -1,5 кг/м2 при товщині покриття 1мм.

Декоративне покриття «Мінерал Пластер» — це оздоблювальний матеріал з кольорових мармурових крихт і акрилових зв’язуючих. Призначений для оформлення інтер’єрів і фасадів адміністративних будівель, спортивних комплексів, дитячих установ, офісів, готелів, підприємств харчової промисловості, виставкових залів, а також житлових приміщень. Можливе також використання штукатурки як завершального покриття для стін в системах утеплення фасадів. Випускаються чотири модуля (Мікро, Міні, Дрібна і Велика Крихта), які відрізняються розмірами зерен мінералів, що входять до складу декоративної штукатурки і кольоровий модуль — Кора Дуба, який представляє собою пофарбовану штукатурку з наповненням різними фракціями каміння для надання необхідного малюнка інтер’єру.

Покриття може наноситися на бетонні конструкції, гіпсові панелі, вапняну штукатурку, ДСП, ДВП, ЦСП, азбоцементні листи, дерево і оброблені металеві поверхні. Після нанесення натуральний колір мармурової крихти надає поверхні необхідного декоративного вигляду. Полімерна основа забезпечує матеріалу еластичність, хорошу адгезію до основи, стійкість до механічних і атмосферних впливів, сонячної радіації. Можливе використання різних кольорів для виготовлення декоративних панно.

Riviera — матеріал, створений на основі натуральних волокон і мінеральних наповнювачів, який дозволяє створювати текстури з плавними колірними переходами. З допомогою Riviera можна реалізувати різні декоративні рішення — від ефекту кам’яної кладки у вашій квартирі до класичних, постарених часом стін середземноморських міст. Двокомпонентне покриття. Не горить. Без запаху. На водній основі. Можна розбавляти водою. Густий шар Riviera наноситься на отштукатуренное основу за допомогою пластикового або металевого шпателя перехресними рухами таким чином, щоб інструмент залишав рельєфні сліди. Після висихання Riviera (приблизно через 24 години) обробка завершується матеріалом — Intuel або спеціальним воском Waxatine.

З допомогою Riviera можна створювати на стінах вражаючі рельєфні панно, що імітують давню наскальний живопис або єгипетські фрески. Refecto — незвичайний матеріал. Його ажурні мережива, подібні застиглої морській піні, непомітні з першого погляду і спалахують лише при певному освітленні. Рефекто — це зразок витонченого смаку, з властивими йому стриманістю і почуттям міри. Це декоративний матеріал, що перетворює стіни в витвір мистецтва, що поєднує бездоганний стиль і простоту нанесення.

Refecto — це двокомпонентне декоративне покриття, що складається із спеціального грунтовочного покриття Refecto Premiere і фінішного шару Refecto. Цей матеріал легко наноситься і створює миється, міцне антистатичне покриття. Кольори базового і фінішного шарів Refecto можуть бути заколерованы по колірній системі Purcolor. Гранітні пластеры «Руспласт» (Декоративні штукатурки «під граніт») — це декоративний, барвистий, зернистий гранітний пластер на базі смол і спеціально підібраною гранітної крихти. Застосовується переважно усередині приміщень. Ударостійкий, вологостійкий, дихаючий матеріал. Негорючий, екологічно чистий. Поєднання кольорів дозволяє виконати малюнок.

Різні колірні відтінки. Наноситься шпателем з нержавіючої сталі. Витрата матеріалу 3,5 л/кв. м. Гранітний пластер Мініграніт — декоративний, багатобарвний і дрібнозернистий гранітний пластер на базі дисперсних штучних смол і спеціально підібраною гранітної крихти. Застосовується переважно усередині приміщень. Ударостійкий, вологостійкий, дихаючий матеріал. Негорючий, екологічно чистий. Поєднання кольорів дозволяє виконати малюнок. Має 12 колірних відтінків. Наноситься шпателем з нержавіючої сталі. Витрата матеріалу 2,5 кг/кв. м.

Байромикс Rulomix — текстуроване покриття на акриловій емульсійній основі з додаванням дрібної мармурової крихти, що надає поверхні оригінальний рельєфний вид. Застосовується для зовнішніх і внутрішніх робіт. Наноситься практично на будь-які види поверхонь: бетон і бетонні блоки, цементна штукатурка, гіпсові та гіпсокартонні плити, дерево і його похідні, шпалери під фарбу і склошпалери. Наносити поверхню структурним валиком або фарборозпилювачем. Достатнього нанесення в один шар. Можливо розведення водою до 10%. Витрата в залежності від виду поверхні: валиком — 1,5-2 кг/м2, фарбопультом -0,7 — 1,0 кг/м2.

Байромикс Мінералліт — мармурова штукатурка, що складається з пофарбованої вітчизняної мармурової та гранітної каліброваної крихти і полімерного акрилового єднального. За фізико-механічними властивостями не поступається кращим закордонним аналогам. Застосовується в якості декоративного покриття при обробці фасадів і інтер’єрів в адміністративних і житлових будівлях. Наноситься практично на будь-яку поверхню: бетон. гіпсокартон, штукатурка, ДСП, дерево, цегла, метал та ін

Готова до застосування мармурова штукатурка.

Перед нанесенням матеріалу, рівну однорідну поверхню вимити мильною водою і висушити. У нових будівлях, після завершення будівельних робіт (проведення трубопроводу, електричних комунікацій, скління вікон), слід зашпаклювати усі щілини, обробити поверхню грунтовкою, і після повного висихання наносити «Мінералліт». Додавання води є обов’язковим і дуже важливим етапом роботи. Слід суворо дотримуватися пропорцій зазначених на упаковці (0,8 літра води на 20 кг матеріалу). Наносити металевої затіркою і кельмою. Якщо частина поверхні оброблена іншим матеріалом або «Мінералліт» іншого кольору, то при нанесенні матеріалу потрібно закрити вже оброблену поверхню обмежувальної паперовою стрічкою, яка гарантує отримання рівних стиків. Ідеальним вважається нанесення «Мінералліт» в один шар (товщиною в півтора крихти). Витрата в залежності від фракції:1,5-3,5 кг/м2,

Вишукані декоративні покриття для стін, декоративна штукатурка

Декоративні фарби

Декоративні фарби, на відміну від декоративних штукатурок, найчастіше гладкі на дотик, на їх поверхні не скупчується пил. До речі, саме тому фарби — єдине з декоративних покриттів, яку дозволяється застосовувати в дитячих установах і лікарнях. Робота з фарбами не вимагає ретельної підготовки. Вони продаються вже готовими до застосування в металевих 5-літрових банках або відерцях. Їх декоративність полягає в особливому малюнку, який утворюється на поверхні при нанесенні.

Наприклад, мозаїчна фарба. Її часто називають гранітної. До речі, вона не містить ніякої гранітної пилу, як думають багато хто. А являє собою акрилові бульбашки з фарб різних кольорів на водній основі. При розпиленні спеціальним пістолетом крапельки розбиваються об стіну, і на поверхні виходить точковий малюнок, схожий на фактуру граніту. Гранітну фарбу наносять на будь-які підготовлені грунтовані поверхні: оздоблювальну шпаклівку, цемент, дерев’яні панелі, гіпс і гіпсокартон, фанеру, ДСП, метал і навіть на скло.

Ніякого додаткового покриття зверху не потрібно. Фарба легко миється, невеликі пошкоджені ділянки можна підфарбувати. Для цього потрібно розпилювачем нанести фарбу того ж кольору на пошкоджену ділянку, не ремонтуючи всю стіну. До складу фарби «Сабула» з ефектом велюру замість акрилових бульбашок входять тверді кольорові частинки. На стіні фарба дійсно виглядає як велюрова тканина — така ж м’яка, глибока, фактурна. Але варто доторкнутися до стіни, ефект зникає, поступаючись місцем іншим перевагам.

Після повного висихання на поверхні утворюється тонка еластична плівка, дуже стійка до хімічних впливів. Тобто цілком переживе мистецькі пориви дитини з фломастером в руках. Однак «Сабула» тонкошарова і дуже тендітна фарба, тому не витримає сильні удари! Покриття абсолютно гладке, з рівною поверхнею. Легко миється будь-якими засобами.

Особливість фарби з перламутровим ефектом в тому, що вона змінює колір залежно від кута зору і освітлення. Фарба має напівпрозору структуру, тому що в її склад входить натуральний перламутр. Через здатність змінювати колір її називають ще «фарба-хамелеон». Приміщення, оброблені «під перламутр», виглядають надзвичайно святково. Багато вважають, що це покриття дуже схоже на «венеціанську» штукатурку: при такому ж способі нанесення — той же мармуровий ефект. Частково це дійсно так, проте якщо порівняти два готових покриття, різниця відразу стане ясна. Фарба з перламутровим ефектом не зовсім прозора, а відмінна риса «венеціанської» штукатурки — легкість і легкість. Покриття можна наносити на оздоблювальну шпаклівку, цемент, дерев’яні панелі, гіпс, гіпсокартон, фанеру і ДСП.

Фарбою з перламутром краще всього обробляти деталі, а не стіни цілком: на великих ділянках поверхні перламутрове сяйво виглядає не завжди добре. Зате «перламутр» чудово підійде для карнизів, підвіконь, елементів колон і інших фрагментів інтер’єру. У цьому випадку він і справді може замінити «венеціанську» штукатурку. Всі три види декоративних фарб пропонують фірми «Декорум Ф», «Спектру — Дизайн», представник компанії «Спетра», і фірма «Крит», представництво компанії «Вієро». Ще один вид декоративної фарби — пластична маса. Ця фарба набагато густіше звичайної. Завдяки в’язкості лягає на стіну особливо товстим шаром, створюючи рельєфну поверхню.

Пластична маса наноситься будь-яким інструментом (шпателем, розпилювачем, фактурним гумовим валиком) так, щоб залишалися густі «витяжки» і поздовжні горбки. Товстий шар фарби забезпечує хорошу теплоізоляцію і водонепроникність. Пластична маса зроблена на водній основі, тому її використовують для внутрішньої обробки холів, сходових майданчиків. Вона добре чиститься мильним розчином, засобом для миття посуду, просто водою.

У магазинах зазвичай пропонують два види фарби — глянсову і матову. Глянсову масу не потрібно покривати захисним шаром — вона і так прослужить досить довго. Матове покриття при бажанні фарбують зверху, хоча будь-яку пластичну масу можна отколерованной. На 1 кв. м поверхні піде приблизно 0,5 кг пластичної маси. Декоративні фарби наносяться на будь-які внутрішні поверхні. У них широка область застосування: житлові квартири, готелі, ресторани, школи, лікарні. Фарби не бояться механічного впливу: ударів, подряпин і т. д. Не бояться води: після висихання можна мити і чистити будь-якими миючими засобами (мильним розчином, засобом для миття посуду, водою).

Перед нанесенням поверхня повинна бути сухою і чистою. Нерівності вирівнюють шпаклівкою (для водних фарб). Потім поверхня грунтується будь-якої водної фарбою. Якщо фарба наноситься спеціальним пістолетом-розпилювачем, перед початком роботи акуратно перемішують масу. Розпиляти потрібно рівномірними рухами зліва направо. Через 2 — 3 години наноситься другий шар в напрямку вгору-вниз. Пластичну масу можна наносити будь-яким інструментом, в залежності від бажаного рельєфу, — пензлем, шпателем, валиком.

Вишукані декоративні покриття для стін, декоративна штукатурка

Що пропонує ринок?

Aura — елегантне багатобарвне покриття з сатиновим, матовим або перламутровим ефектом. Простий в нанесенні, виключно багатий в колірних рішеннях, що дозволяє створювати різні декоративні ефекти, аж до імітації венеціанських штукатурок. Декоративний матеріал Aura складається з базової ґрунтовки Aura Premiere і фінішного покриття Aura, мають ідеальну молекулярну сумісність. Комбінація відтінків базового і фінішного шарів і різної техніки нанесення надають широкі можливості для створення різноманітних ефектів. Готове покриття стійке до стирання і миючих засобів.

Krastone — це багатобарвна декоративна фарба з кольоровими вкрапленнями, на основі акрилової смоли і води. Застосовується для оздоблення інтер’єру житлових і службових приміщень. Наноситься на всі типи бетону, неорганічну декоративну штукатурку, азбестоцемент, металеві, дерев’яні, мінеральні покриття, гіпсокартон і, в цілому, може бути нанесена на будь-яку заздалегідь підготовлену поверхню. Склад Krastone дозволяє створити високоякісне декоративне покриття, яке володіє високими технічними властивостями.

Завдяки антибактеріальним властивостям, дане покриття можна наносити в лікувальних і дитячих установах. Фарба Krastone готова до застосування. Перед початком роботи необхідно перемішати вміст банки шляхом збовтування. Для запобігання руйнування колеровочних добавок вміст банки забороняється перемішувати звичайним способом. Для кращої адгезії даний матеріал зазвичай розбавляється водою (5-10% чистої води, але не більше). Ніколи не розбавляйте Krastone розріджувачем.

Antico Damasco — декоративне покриття на основі незвичайних матеріалів, що дозволяє отримати ефект мокрого шовку. У декоративному ефекті покриттів даного типу використаний принцип світлового відображення складових елементів покриття. Графічне зображення не здатна передати всю повноту відтінків і динаміку фактури живого матеріалу, що змінюються, в залежності від кута зору та освітленості поверхні. Мультиколор (Candis) — багатобарвна мозаїчна фарба. На водно-акрилової базі латексу. Мультиколор наноситься на добре підготовлену поверхню фарбопультом. Покриття з Мультиколора добре миється, дихає. Витрата на заґрунтовану поверхню 0,2 — 0,3 кг на кв. м.

При 100% щільності укриття банку 5 кг витрачається на 16-17 кв. м, даючи насичене покриття, при 50% щільності укриття — на 32-35 кв. м. Меншу колірну насиченість мультиколора, при цьому, можна компенсувати кольорової грунтовкою, в якості якої використовується водоемульсійна фарба. Glamour (декоративне покриття, що імітує шовк). Нова двокомпонентна фарба на водній основі. Це розкішне покриття призначене для декорування не тільки стін, але і колон, ніш, стелі — будь-яких поверхонь з ковзаючим освітленням. Дозволяє імітувати кращі сорти Дамаського шовку, складав основу внутрішнього оздоблення палаців Італії і Франції. Завдяки різноманітності відтінків та різних технік нанесення, інтер’єр набуває як класичний, так і сучасний вигляд.

Елегантний зовнішній вигляд з ефектом перлового блиску. Готове покриття стійке до стирання і миючих засобів.

Витрата: 0.1 — 0,2 кг/кв. м

Гранітна фарба Millicolor (Стандарт, Відродження) — це декоративна багатобарвна фарба для внутрішньої обробки. При нанесенні на поверхню створює незвичайний точковий ефект схожий на фактуру граніту. Поставляється більш 100 різних кольорів при цьому кожен колір складається з декількох відтінків, що дозволяє домогтися неповторних ефектів будь-якому інтер’єрі (житлові квартири та будівлі, готелі, ресторани школи офіси і т. д.)

Наноситься на будь-які підготовлені поверхні. Поверхня повинна бути максимально гладкою, рівною, однотонною і неабсорбирующеи (прогрунтовану відповідної даної поверхні грунтовкою глибокого проникнення). Після цього рекомендується нанести 1-2 шари водо-эмульсионнои фарби акрилової або виниловои (білою, а в деяких випадках подколерованнои під колір виб ранного Millicolor)

Покриття з оксамитовим ефектом Polistof виготовлено згідно з найсучаснішою технологією і являє собою безпечне, міцне, миється покриття. Його створення було викликане бажанням запропонувати нові рішення для оздоблення інтер’єру у витончено елегантному ключі. Для досягнення найкращого результату при нанесенні необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

На оброблювану поверхню валиком або розпиленням нанести спеціальну грунтовку Арес (спеціальна грунтовка для циклу робіт з серією Polistof), уникаючи утворення патьоків. Після того як грунтовка повністю просохне (12 — 14 год.), можна приступати до нанесення Polistof. Покриття Polistof наноситься за допомогою спеціальних кистей Polistof. Kit-40, або за допомогою пістолета розпилювача (компресор низького тиску «Rigo» продуктивність 1400 л/м і максимальним тиском 2,5 — 3 атм. краскопульт соплом діаметром 2,5 мм. Розпорошується на відстані 30 см. від поверхні. При нанесенні обладнанням площа укрываемой поверхні становить 25-35 кв. м.

Перший шар наноситься насичено, рівномірними рухами зліва-направо строго перпендикулярно стіні, висихання при температурі 20 C близько 2 години (в залежності від вологості). Другий шар, після зміни положення сопла, наноситься менш насичено рівномірними рухами зверху вниз строго перпендикулярно до стіни.

При нанесенні спеціальними кистями Polistof площа укрываемой поверхні становить 15-20 кв. м. Люмінесцентні покриття Miraflor і Millicolor Magic Light — це декоративні покриття з люмінесцентним ефектом здатне накопичувати енергію від будь-якого світлового джерела: «нічного», електричного або природного. Завдяки своїй унікальній властивості віддавати отриману енергію протягом деякого часу (тобто світитися) навіть у повній темряві, «Чарівний світ» дозволяє створювати дивовижні світлові ефекти, що мають як естетичне значення, так і практичне (наприклад, для запобігання паніки при знаходженні в абсолютно темному приміщенні). Ці спеціальні світлові ефекти визначають область застосування даного покриття: у школах, житлових і громадських приміщеннях для виділення небезпечних зон, а також в дискотеках, виставкових залах, ресторанах і т. д. При використанні спеціальної люмінесцентної підсвічування покриття «світиться» постійно.

Rauhfaser Flussig, RD 225 Dufa — водно-дисперсійна, вологостійка фарба на акриловому сполучному для внутрішніх робіт. За рахунок включення деревних волокон покриття імітує грубо-волокнисті шпалери. Хороша покриваність та зручність нанесення. Хороша паропроникність, висока міцність. Екологічно безпечна, не містить розчинників. Gasbetonbeschichtung, RD 10 Dufa — водно-дисперсійна фарба на акриловому сполучному для зовнішніх і внутрішніх робіт. Призначена для атмосферостійких фасадних і зносостійких внутрішніх покриттів. Спеціально розроблена для фарбування пористих і газобетонних підстав.Може використовуватися в якості ґрунтувального покриття під синтетичні штукатурки, також для мінеральних підстав. Покриття має високу атмосферостійкість, стійкість до агресивних промисловим забрудненням повітря, стійкістю до механічних впливів, високою еластичністю і вологостійкістю, володіє хорошою паропроникністю.

Байрамікс Saten Boya — шовковиста напівматова фарба, на основі дрібнодисперсного. Відрізняється від інших видів фарб покриттям, що створює на стіні ефект шовку. Абсолютна екологічність фарби Saten Boya і її стійкість до стирання і частого миття, дозволяє використовувати цей продукт в дитячих кімнатах, а так само кухнях і холах. Фарба стійка до УФ променів і не змінює колір з плином часу, використання її в добре освітлених приміщеннях тільки додасть вишуканості інтер’єру. Особливо підходить для інтер’єрів, з підвищеними вимогами до дизайну. Витрата — 1л. на 10-12 кв. м. в залежності від типу поверхні. Байрамікс Multimix — мозаїчна фарба на акриловій полімерній основі з додаванням спеціальної полімеризованої смоли, призначена для внутрішніх робіт.

Фарба Байрамікс Multimix може бути використана для оформлення інтер’єру квартир, торгових центрів, лікувальних установ, адміністративних приміщень, шкіл. Наноситься на наступні види поверхонь: дерев’яні, свіжу штукатурку, старі покриття полімерними фарбами, олійні фарби.Утворює матову текстуру. Широка колірна гамма з вкрапленнями крупинок різних кольорів.

У цій статті ми розглянули лише кілька видів декоративних покриттів для стін. В наступному номері нашого журналу ми продовжимо огляд, ознайомивши читачів з флоковыми покриттями і венеціанською штукатуркою.

Короткий опис статті: декоративний цегла

Джерело: Вишукані декоративні покриття для стін, декоративна штукатурка своїми руками — Ремонт і Будівництво.

Також ви можете прочитати