Тепловіддача труби як розрахувати самому?

21.09.2015

Тепловіддача труби – як розрахувати самому?


Взагалі-то ви відчайдушний чоловік, якщо зважилися на такий захід. Тепловіддача труби, звичайно ж, піддається розрахунками і існує безліч робіт по теоретичному розрахунку тепловіддачі різних труб.

Почнемо з того, що якщо ви затіяли проводити в будинку опалення своїми руками, то ви чоловік наполегливий і цілеспрямований. Відповідно, вже складено проект опалення, обрані труби: це або металопластикові труби опалення або сталеві труби опалення. Радіатори опалення теж вже під наглядом в магазині.

Але, перш ніж все це купувати, тобто на проектному етапі, необхідно провести умовно-відносний розрахунок. Адже тепловіддача труб опалення, перелічена у проекті – це запорука теплих зим для вашої родини. Тут помилятися не можна.

Методи розрахунку тепловіддачі труб опалення

Чому зазвичай робиться наголос на розрахунок тепловіддачі саме труб опалення. Справа в тому, що для радіаторів опалення виробничого виготовлення всі ці розрахунки зроблені, і наводяться в інструкціях по застосуванню виробів. Виходячи з них, ви спокійно можете розрахувати необхідну кількість радіаторів в залежності від параметрів вашого будинку: об’єм, температура теплоносія і т. д.

Таблиці. Це квінтесенція всіх необхідних параметрів, зібраних в одному місці. У Мережі сьогодні розміщено безліч таблиць і довідників для онлайн розрахунку тепловіддачі труб. В них ви дізнаєтеся, яка тепловіддача сталевої труби або чавунної труби, тепловіддача полімерної або мідної труби.

Все, що необхідно при користуванні цими таблицями – знати початкові параметри вашої труби: матеріал, товщина стінок, внутрішній діаметр і т. д. І, відповідно, внести в пошук слово «Таблиця коефіцієнтів теплообміну труб».

У цей же розділ щодо визначення тепловіддачі труб, можна віднести і використання мануальних Довідників по теплообміну матеріалів. Хоча, їх все важче і важче знаходити, вся інформація перекочувала в Інтернет.

Формули. Тепловіддача сталевої труби вважається за формулою

Qтр=1.163*Ѕтр*k*(Тводы – Твоздуха)*(1-ккд ізоляції труби),Вт

де Ѕтр – площа поверхні труби, а

до – коефіцієнт теплопередачі від води до повітря.

Тепловіддача металопластикової труби розраховується за іншою формулою.


де — температура на внутрішній поверхні трубопроводу, °С; t c —температура зовнішньої поверхні трубопроводу, °С; Q — тепловий потік, Вт; l — довжина труби, м; t — температура теплоносія, °С; t вз — температура повітряного середовища, °С; aн — коефіцієнт зовнішньої тепловіддачі, Вт/м 2 · К; d н — зовнішній діаметр труби, мм; l — коефіцієнт теплопровідності, Вт/м К; d — внутрішній діаметр труби, мм; aвн — коефіцієнт тепловіддачі внутрішньої, Вт/м 2 · К;

Ви прекрасно розумієте, що розрахунок теплопровідності труб опалення – величина умовно-відносна. У формули вносяться усереднені параметри певних показників, які можуть, і відрізняються від реально існуючих.

Наприклад, в результаті проведених експериментів з’ясовано, що тепловіддача поліпропіленової труби, розташованої горизонтально, трохи нижче, ніж у сталевих труб того ж внутрішнього діаметра, на 7-8%. Саме внутрішнього, так як у полімерних труб товщина стінки трохи більше.

Багато факторів впливають на підсумкові цифри, отримані в таблицях і формулах, саме тому завжди робиться виноска «приблизна тепловіддача». Адже у формулах не враховуються, наприклад, тепловтрати через огороджувальні конструкції будівлі, виконані з різних матеріалів. Для цього існують відповідні Таблиці поправок.

Тим не менш, скориставшись одним з методів визначення тепловіддачі труб опалення, ви будете мати загальне уявлення про те, які труби і радіатори опалення вам потрібні для дому.

Удачі вам, будівельники свого теплого сьогодення і майбутнього.

Короткий опис статті: сталеві труби

Джерело: Тепловіддача труби – як розрахувати самому?

Також ви можете прочитати