Стара цегла в інтерєрі: з клеймами, декоративний, як обкласти, перебудувати

13.04.2017

Старий цегла. Виникнення стилю лофт. Як відреставрувати цегельну кладку

У вітчизняному інтер’єрному дизайні набирає популярність стиль лофт, який прийшов до нас з Америки. Однією з впізнаваних рис цього стилю є стара цегла в інтер’єрі, на який робиться основний акцент.

Інтер’єр в стилі лофт

Якщо ви живете в старому цегляному будинку або вирішили придбати такий будинок, щоб відремонтувати і переробити його своїми руками, не поспішайте ховати стіни за безликим шаром штукатурки або модної сучасної облицюванням. Погортайте журнали, подивіться картинки в Мережі, прочитайте цю статтю і, можливо, вам захочеться залишити їх в первозданному вигляді.

Трохи історії

Розквіт цегельного виробництва

Як і багатьом іншим, прориву в цегляному справі ми зобов’язані Петру I. Після заснування Санкт-Петербурга він видав указ, повелевающий будувати цегляні заводи. За якістю продукції стежили спеціально запрошені голландські майстри.

Велика кількість цегли, що випускається безліччю приватних і державних заводів вимагало приведення їх до єдиного стандарту, тому в 1847 році були розроблені спеціальні правила – прообраз сучасного Держстандарту.

Ними регламентувалася «однакова міцна вичинка» і стандартні розміри цегли, які повинні були складати 6х3х1,5 вершка (267х134х67 мм). Тобто, випускається в ті роки будівельний цегла був трохи крупніше сучасного.

Кожен виробник ставив на свою продукцію клеймо з прізвищем заводчика, роком заснування заводу і характеристиками цегли. А на казенних виробництвах клеймо найчастіше являло собою відбиток двоголового орла.

Фото старовинного цеглини з клеймом

Сьогодні старі цеглини з клеймами багато можуть розповісти про ту епоху, і вже одне це змушує задуматися про те, щоб не ламати і не ховати такі стіни, а зробити на них основний акцент.

Виникнення стилю лофт

Лофт переводиться з англійського як «горище». Зародився цей стиль в Нью-Йорку, коли небагата молодь почала заселяти старі заводські будівлі, пристосовуючи їх під житло.

Не маючи коштів на якісний ремонт, молоді люди залишали стіни недоторканими. А вони найчастіше представляли собою грубу, місцями обсипалася цегляну кладку.

Для довідки. До іншим відмітним ознаками стилю належать дощаті підлоги, високі стелі, великі вікна, а також скло, хромований метал в деталях.

«Лофтовая» спальня

Сьогоднішній лофт – це перебільшено грубий, але насправді вельми дорогий інтер’єр. Причому він створюється не тільки в процесі реконструкції старих будівель, але і закладається в проект при будівництві нових. При обробці використовується декоративний штучно зістарений цегла та інші матеріали «під старовину».

Облицювальна плитка під старовинний цегла

На жаль, забудовники рідко вирішуються реконструювати старі житлові або фабричні будівлі, вважаючи за краще зносити їх і будувати на місці, що звільнилося нові та сучасні. Однак раритетний цегла від зламу часто йде на продаж. Ціна його досить висока, але бажають його придбати знаходяться завжди.

Зверніть увагу. Цей стиль вимагає великого простору, високих стель і багато природного світла, чого не завжди можна досягти в сучасних квартирах. Але стара цегляна стіна відмінно вписується і в інші стилі прованс, кантрі, готичний або англійська.

Як відреставрувати цегельну кладку

Стара кладка володіє особливим духом часу, своїм історичним виглядом. Як правило, вона виконана з цегли нестандартних розмірів і відрізняється дуже красивою і насиченою кольоровою гамою, яку бажано зберегти.

Реставрація поверхні

Якщо ви живете в старому цегляному будинку і хочете відреставрувати стіни, не закриваючи їх штукатуркою, краще всього звернутися до фахівців.

Існує певна інструкція з ремонту старої кладки і доданню їй первозданного вигляду, виконання якої вимагає справжньої майстерності.

  • Перед тим як оновити кладку, її поверхню очищають від старої штукатурки, якщо вона є. Для цього використовують ручну працю і піскоструйні агрегати.
  • Потім проводять видалення пошкоджених цеглин і їх заміну. Якщо цеглу дійсно старовинні і знайти відповідний аналог не представляється можливим, вони імітуються кладочної сумішшю. Їй з допомогою спеціальних інструментів надається потрібна фактура, після чого кожен такий «цеглинка» забарвлюється вручну для надання йому повної ідентичності з цим зразком.

Процес реставрації

  • Наступний етап – відновлення швів.
  • Відреставрована стіна покривається гідрофобною розчином, а потім лаком чи спеціальним просоченням.

Укріплення стін будинку

Якщо перед вами стоїть завдання, як перебудувати старий цегляний будинок, для початку слід переконатися в цілісності і надійності основних його конструкцій: стін, фундаменту, даху.

Рада. Навіть якщо будівля добре збереглася, надбудовувати його зверху не рекомендується, щоб не створювати зайве навантаження на фундамент. Краще облаштувати мансарду під дахом або зробити пристрой.

Тріщини в цегляних стінах вимагають прийняття термінових заходів.

В залежності від площі пошкодженої поверхні, використовують різні способи ремонту:

  • Нагнітання в тріщини цементного розчину;

Ремонт кладки

  • Заміна частини цегляної кладки;
  • Повна заміна стіни з попередніми зміцненням вищерозміщених конструкцій.

Якщо будинок ще міцний, але його зовнішній вигляд вас не влаштовує, можна відреставрувати стіни або обкласти їх зовні, використовуючи облицювальна або подвійний силікатна цегла М 150.

Висновок

Збереження старої цегляної кладки або її імітація – це не тільки данина моді, але і бажання привнести в своє житло дух минулих часів (див. також статтю Красиві цегляні будинки: проекти і різноманітність матеріалу ). У представленому відео у цій статті ви знайдете додаткову інформацію з даної теми. Вона допоможе вам прийняти остаточне рішення: позбавлятися від старих нерепрезентабельних стін або зробити їх головною прикрасою будинку.

Короткий опис статті: стара цегла Стара цегла в інтер’єрі: з клеймами, декоративний, як обкласти, перебудувати, оновити цегляний будинок своїми руками, відео-інструкція з монтажу, фото і ціна старий цегла в інтер’єрі декоративний з клеймами

Джерело: Старий цегла в інтер’єрі: з клеймами, декоративний, як обкласти, перебудувати, оновити цегляний будинок своїми руками, відео-інструкція з монтажу, фото і ціна

Також ви можете прочитати