Стандартні розміри і вага червоної цегли згідно ГОСТу

28.08.2015

Основні характеристики червоної цегли

Нині червона цегла є одним з основних будівельних матеріалів і залишається з усього розмаїття цегли, самим функціональним і популярним. Така цегла являє собою чотиригранну фігуру, виготовлену з спеціальної глини, спресовану в брикет і в подальшому обжигаемую в печі.

Червоний колір цегла набуває завдяки кольору глини. Цегла червоний універсальний використовується при зведенні будинків, як для будівництва внутрішніх перегородок, так і для зовнішніх стін, при зведенні парканів, фундаменту, а також у вигляді оздоблювального матеріалу. Для різних видів будівельних робіт використовується певний вид червоної цегли.

По-перше, це червоний будівельний цегла, його також називають рядовим. Має непрезентабельний вигляд, є чорновим зразком з помітними дефекти у вигляді тріщин і сколів. Під час опоряджувальних робіт він повністю закривається фінішним покриттям.

По-друге, червона облицювальна, який має гладку поверхню, ідеальний вид і форму. Застосовується з метою декоративної обробки поверхні.

Третій вид червоної цегли — це вогнетривкий, який характеризується високою теплопровідністю і застосовується при укладанні печей, камінів.

Вага червоної цегли варіюється в залежності від типу каменя. Стандартний вага цегли червоного прийнято вважати 3,4 -3,8 кг У зводі будівельних правил та норм ГОСТ описується, що маса одного зразка не повинна перевищувати 4,3 кг Виділяють важкі і полегшені зразки: червона цегла повнотіла, в якому відсутні отвори та цегла з наскрізними отворами. Вага цегли червоного певного типу зазначається у супровідних документах кожної випущеної партії.

Розміри цегли червоного регламентовані. Розмір цегли стандарт вважається 250/120/65 мм. Де розмір 250/120 мм, отримав назву – ліжко, 250/65 — ложок, а 120/65 назвали – тичок. Різні види зразка в залежності від їх призначення мають певний розмір. Наприклад, одинарний червона цегла – 250/12/65 мм, полуторний цегла 250/120/88 мм, подвійний цегла розміри ГОСТ 530-2007 має 250/120/140 мм.

Для того щоб зрозуміти якісний цегла, необхідно щоб при ударі видавався дзвінкий звук. Якщо він перепалений, то у нього обпечені краю і серцевина чорна і є він у такому разі не придатним для будівництва. Кожен випущений цегла має марку, яка позначається буквою — М.

Всі види керамічної цегли володіють певними стандартизованими показниками по міцності, вологостійкості, терміну служби та звукоізоляції. Керамічна цегла також має високу міцність і відмінно працює на вигин і стиск, витримує перепади температури, водонепроникний, що перешкоджає виникненню грибків і розвитку різних мікроорганізмів.

При виготовленні червоної цегли враховується, щоб пористість вироби в межах від 5 до 20 %, так як від цього залежить його водопоглинання. Цегла керамічна має відповідати також і екологічним вимогам, які допускають питома рівень радіонуклідів до 370 Бк/кг Завдяки своїм характеристик і переваг червона цегла є відмінним матеріалом для будівництва на довгий час.

Короткий опис статті: цегла розміри Стандартний вага цегли червоного прийнято вважати 3,4 -3,8 кг У зводі будівельних правил та норм ГОСТ описується, що маса одного зразка не повинна перевищувати вага цегли червоного,розміри цегли червоного,розмір цегли стандарт,цегла розміри гост

Джерело: Стандартні розміри і вага червоної цегли згідно ГОСТу

Також ви можете прочитати