Скільки ж коштує справжня піч

11.08.2015

Скільки ж коштує справжня піч

Пічне ремесло – особливе. Пічне справа перебуває на стику мистецтва, ремесла і будівництва. Найголовніше, ні в якій іншій галузі цивільного будівництва немає таких високих вимог до результату роботи пічників. Для виготовлення печей всіх типів необхідні точний розрахунок, грамотний проект, бездоганне виконання, застосування високоякісних матеріалів, неухильне дотримання будівельних і протипожежних норм. Усе це під силу лише висококваліфікованому фахівцеві. Дуже часто роботу пічника порівнюють з роботою каменяра, однак пічник – не каменяр, а гарну піч, яка прослужить Вам довгі роки, за 2-3 дні не скласти можна лише скидувати «умілими ручками».

Будь-яку працю, у тому числі і пічника повинен оплачуватися залежно від обсягу виконуваної роботи, якості, а так само і від складності тієї чи іншої конструкції теплового агрегату. Не забувайте про кваліфікаційні якості пічника і його професіоналізм в даній області.

Так по своїй складності на першому місці стоїть банна піч, та якщо ще й виконана на цеглі високої щільності з якістю обробки під розшивку.

Далі йдуть печі складної конфігурації, наприклад, росіяни теплушки з перекриттям склепінням, з каміном і лежанкою.

На останнє місце можна віднести печі простого опалювального ряду.

Садові печі (мангали, бабекю) можуть виконуватися в залежності від конструктивних особливостей та функціонального призначення (просто мангал або зовнішній комплекс).

Другим показником у розрахунку варто кількість цегли в виконуваної конструкції. Не забувайте, що в дану категорію входить весь цегла, який «пропустить через себе» пічник, починаючи від підбору за місцем до кінцевої укладання. Пічник не муляр, і цегла на піч поспіль не кидає, а здійснює точну підгонку по місцю. Ви дивитеся на роботу муляра з відстані 5-20 метрів, а пічника — 20-50 див. Кількість цегли на піч береться з урахуванням протипожежних (ПП) розділок, трьох рядів вирівнюючих від фундаменту до чистої підлоги, распушки труби і (або) видри, а так само обов’язково запас на відбраковування цегли. Тому при підрахунку матеріалу обов’язково враховуйте це.

Виконання димової труби як правило в шість цеглин зі вставкою з нержавіючої сталі 1 мм, з подальшим утепленням. Вважаю такий конструкції трубу найбільш відповідає сучасним вимогам пожежної безпеки. Тому на трубу в метраж так само входить вартість як самого цегли, так і вставки з утеплювача.

Цегла цеглі ворожнечу. У базовому виконання піч може бути виконана на Вітебськом цеглі М200 (18-20 р/шт), LODE (Лоде) латвійський (60-90 р/шт) або ручного формування TERCA Бельгія і т. д. Не забувайте про вогнетривку цеглу, а так само супутню мелочевку, якій так само набігає пристойна сума.

Пічне литво так само відрізнятися в ціні. Якщо дверцята топкова російського виробництва коштує 400 р. то фінська приблизно такого ж розміру вже 4 000р. а камінного типу 12-18 т. р. так само в сучасні печі на прочищення замість цегли на ребро, як правило, встановлюється прочистная дверцята бажано фінського виробництва, як найбільш повно підходяща по своїх експлуатаційних якостей. Загальна може набігти 25-30 тис. руб. Суміш — 350-400 крб/кг при витраті 1 мішок на 35 цегл.

Вартість доставки матеріалу на об’єкт і його розвантаження. Як правило цей пункт чомусь не враховується споживачем. Середня вартість роботи а/м КАМАЗ, навіть якщо везти 15 км від місця завантаження — мінімалка денна (призначають перевізники), та ще матеріал треба зняти з машини і укласти до місця роботи (від 10 т. р плюс розвантаження).

Печі з каміном розраховуються за замовчуванням на всі пряме: портал, полиці. Якщо вам необхідно виконати додаткові роботи, то навіть після укладення договору може самостійно обговорити деталі з пічником на місці і за взаємною домовленістю виконати прикраса вашого каміна.

Тепер головне. Скільки все це коштує.

Визначатися будемо для московського регіону. Вартість кладки печей в інших регіонах визначається ринковою вартістю на виконання подібних робіт лише тими печниками, які живуть і працюють у даному регіоні. Зрозуміло, що пічник, що працює в МО, виїхавши на запрошення в інший регіон буде просити за свою роботу відповідну вартість як у своєму регіоні, плюс «відрядні» (час і гроші на проїзд і назад).

Оскільки основною відправною точкою йде кількість цегли, то його не складно порахувати, і все це помножити на середньостатистичну цифру, наприклад 100-120 р.

Приклад. Треба поставити опалювальну піч 3х4.5 цегли і труба висотою 4 метри.

Вважаємо цегла:

піч — 3х4.5х2х30х0.8 = 648

труба — 84х4 = 336

фундамент — 81

оброблення і распушка — 2х35+4.5х3+6х8 = 132

все — 1197 шт з доповненням на відбраковування +10% = 1350 шт

Разом робота пічника. 1350 х 100 р./цегл. = 113 500 т. р + матеріали, доставка та ін

Тут ми взяли по самому мінімальному виконанню кладки опалювально-варильної печі для опалювального приміщення площею 70 кв. м, без вишукувань, тобто функціонал. Не враховувався цегла, який піде на футеровку топки.

Це приблизний розрахунок. У деяких робіт вартість доходить і до 150 р./цегла. наприклад, якщо потрібна додаткова ручна обробка (старіння, шліфування, різьблення). Так само якщо ви замовляє піч відмінну від стандартного рішення, що вимагає проектних рішень, візуалізації і прив’язки за місцем, то цілком можливо що додатися ще і вартість цих робіт.

Розрахунок дан умовно і не претендує на основний. В основних кошторисах розрахунок робиться трохи за іншою схемою, розбиваючи всі роботи на частини і їх оціночну вартість.

Для порівняння, назвімо найбільш часто зустрічається піч з цього розділу. Робота по будівництву цієї печі склала 50 тис. руб. (складена за 3 дні). У перерахунку вартості на одну цеглину, а їх там 700 шт. отримуємо 71 руб./шт. Після 3 місяців експлуатації піч прийшла в непридатність. З цього випливає, що 70 руб. за кладку одного цегли — це ціна халтурно виконаній роботи. Поважаючий себе майстер витрачає набагато більше часу і сил.

Короткий опис статті: скільки коштує цегла печі Кузнєцова печі Кузнєцова

Джерело: Скільки ж коштує справжня піч

Також ви можете прочитати