Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.

01.10.2015

ПЕЧІ і ПЕЧІ-КАМІНИ

Печі знову стають актуальними і у нас. як джерела альтернативного газу і нафти опалення, як прикраса,і в той же час незалежність котеджів. Кахельна піч може скласти гідну конкуренцію каміна за право бути центром тепла і затишку в домі.

Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.

Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.
Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.

Печі призначені для опалення приміщення, а іноді і для приготування їжі ( варильні плити ). Цегляні печі. так звані традиційні. накопичують тепло масою, яка потім віддає його в приміщення, і чим ця маса більше (товщі стінки, більше пічка ) — тим довше пічка зберігає тепло. Це особливо важливо вночі, коли хочеться спати, а не бігати підкидати дрова.

Однак і не чекайте миттєвого прогріву тільки що розтопленої печі.

Важливо що б димові гази, перш ніж вийти в трубу, віддали якомога більше тепла стінок печі, а через стінки — корпусу печі і, в підсумку, повітря в опалювальному приміщенні, а тому гази направляються по каналах ( вертикальним або горизонтальним ).

Основна проблема, з якою стикаєшся — вибір облицювання. Цегляна кладка печі і димові канали піддані безпосередньому впливу вогню і гарячих газів, а так як процес топки має періодичний характер — відбувається зміщення елементів кладки, внаслідок їх розширення під дією тепла. З-за цього стінки неоштукатуренной печі постійно трескают по швах. в іншому як і традиційна глиняна штукатурка. З цим можна тільки змиритися як з об’єктивною реальністю, і кожен рік підмазувати, підштукатурювати, підбілювали. Звичайна керамічна плитка довго не тримається за тим же причин — нагріваючись і остигаючи цегла зсувається, підриваючи розчин на якому тримається плитка, яким би міцним цей розчин не був. Ускладнює справу вогкість. Тому, кахельна піч — це не тільки красиво, але і практично. Механічне кріплення ( кожен прив’язується дротом до цеглини і сусіднім кахлів і скріплюють розчином, кладка печі і кахлів ведеться одночасно ) надійно утримує кахлі незважаючи на мікрозрушення цегли при нагріванні і охолодженні. Від товщини стінок залежатиме здатність печі акумулювати тепло і інтенсивність тепловіддачі. Чим тонше стінка, тим швидше вона віддає тепло, але менше теплоаккумуляция. І навпаки, більш потужна стінка повільніше віддає тепло, проте здатна довше його утримувати. Альтернатива облицювання кахлями — пічна декоративна штукатурка. Піч обтягується спеціальної негорючою склосіткою. а потім штукатуриться. Ми пропонуємо спеціальні штукатурні суміші. дають як фактурну так і гладку поверхню, застосування яких дозволяє уникнути появи тріщин на поверхні печі. Оригінально виглядають комбінація кахлів, шамотної плитки і пічної штукатурки. Детальніше — розділ ПІЧНІ КЛЕЮ І ШТУКАТУРКИ

Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.
Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.
Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.

Якщо ж Ви хочете не тільки мати переваги печі, але і каміна ( спостерігати палаючий вогонь), загляньте в наш розділ КАМІНО-ПЕЧІ. Зрозуміло, що таке визначення можна дати нікому симбіозу каміна і печі. Насправді, це швидше все-тки піч з декількома каналами, топливник якої дещо більше, ніж зазвичай у печі (проте менше ніж у каміна), а головне схожість з каміном полягає в можливості спостерігати полум’я за допомогою використання топкової дверки з вогнетривким склом. Таким чином, функціональність поєднується печі і візуалізація вогню, як у каміна. Тому можна стверджувати, що каміно-печі мають перевагу перед печами та камінами в їх чистому вигляді.

Для споживача не завжди зрозуміла різниця каміно-печей та камінів з чавунними вставками. А різниця в тому, що каміни з чавунними вкладишами розраховані на конвективний відбір тепла від топки, і поширені у країнах з теплим вологим кліматом, а саме у Франції, Італії, Іспанії. Максимум, що чекають там від каміна — трохи прогріти, просушити будинок, «провітрити» його теплим повітрям.

При цьому каміно-печі. завдяки системі каналів, дають не просто короткочасний нагрів, але й накопичує тепло масою кераміки, зберігаючи його тривалий час після прогорання дров. Тому каміно-печі поширені в Німеччині, Австрії, Угорщині, Чехії, Польщі, Скандинавських країнах. З Фінляндії, наприклад, нам відомі так звані печі Тулликиви ( слово стало ім’ям власним печей. облицьованих сіро-зеленим каменем талькохлоридом. чиї властивості схожі з шамотом, хоча насправді це назва однієї з фірм-виробників ). Клімат в країнах центральної і північної Європи більш схожий з кліматом в Україні. Ось чому каміно-печі для нас більш прийнятні. Використання фасонних шамотних цеглин дозволяє вибудовувати криволінійні конструкції пічних каналів, надаючи печі оригінальні форми. А монтаж на спеціальному термопластичном клеї ( Термофлекс ) дозволяє класти цеглу не плазом, а на ребро або на торець, не втрачаючи в надійності конструкції. Тобто з тієї ж кількості цегли ( беремо кладку плазом і на ребро ) можна побудувати піч з більшою площею тепловіддачі, з більш тонкими стінками ( швидше прогріються). а головне вся піч прогріється рівномірніше. Теплоаккумуляция при цьому не зменшиться — адже маса цегли не змінилася. Немає сумніву, що каміно-печі тепер отримають масовий розвиток, витісняючи в багатьох випадках традиційні і каміни і печі. Можливість отримати «два в одному» стане для багатьох розумною альтернативою.

Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтерєру. www.feeder.

Короткий опис статті: пічної цегла Сайт виготовлення печей австрійського типу і виробів для печей Сайт каміни печі барбекю комплекс барбикю гриль садовий камін піч мангал плов російська піч коптильня духовка тандир тандым тиндир шашлик решітка топка облицювання булерьян булер’ян булериан кахлі вогонь вугілля приготувати м’ясо кам’янки сауни пар жар кахлі кахельний пічної печі опалення димар теплонакопичувачів традиційна піч груба плита, духовка традиції

Джерело: Шамотна кераміка для печей,камінів,фасаду,інтер’єру. www.feeder.kiev.ua ПЕЧІ та ПЕЧІ-КАМІНИ

Також ви можете прочитати