Профільна труба: розміри оптимальні для різних областей застосування

26.09.2015

Профільна труба: розміри, характеристики, сфери застосування

В основному профільні труби виробляють з низьколегованої і вуглецевої сталі. Рідше для виробництва профільних труб застосовується нержавіюча сталь.Розміри профільної труби можуть бути різними ? залежно від призначення і галузі застосування виробу.

Технологія виробництва

Всі види профільних труб виробляють із стандартних труб, що мають круглий перетин. для того щоб виготовити профільну трубу використовують трубу круглого перерізу з необхідним діаметром. Потім, використовуючи способи гарячого або холодного деформування, виробу надається потрібна форма. На наступному етапі виріб проходить спеціальну обробку, зокрема, обробляється зварний шов, який придбаває після цієї процедури додатковий запас міцності і забезпечує згодом максимальну надійність кріплення.

Види профільних труб

Сучасна промисловість випускає досить широкий асортимент профільних труб. Розрізняються вони формою перерізу ? так, профільні труби бувають:

  • плоскоовальными;
  • овальними;
  • квадратними;
  • прямокутними.

Труби кожної з перелічених форм має свою сферу застосування. Вибір труби проводиться виходячи з марки сталі, методу виготовлення і інших характеристик. Найбільш затребуваними є труби прямокутного і квадратного перерізу наступних розмірів: 50х50мм, 40х80мм, 40х100мм.

Основні переваги

порівняно з іншими видами труб, профільована труба якого розміру є більш економічною (в середньому вони дешевше на 25%). Вона зручна у використанні, так як разом з ними можна використовувати дріт для зварювання, що значно полегшує процес монтажних робіт.

Профільні труби мають високі міцнісні характеристики і невелику масу, що дозволяє заощадити на металі. Відомо, що при вигині металевого бруска основне навантаження припадає на ділянки, розташовані по краях. Таким чином, на центр бруска не піддається значним навантаженням. У цьому випадку з успіхом застосовуються профільні труби.

Даний вид труб може бути оброблений з застосуванням різних видів зварювання. Наприклад, напівавтоматична і дугоподібна зварювання дозволяє виготовляти технічно складні конструкції, здатні витримувати високі навантаження.

Характеристики профільних труб і сфери їх застосування
Труба профільна квадратного перерізу

Профільні труби застосовуються, як правило, для виготовлення будівельних конструкцій різного ступеня складності. Квадратні труби великого діаметру використовуються, в основному, в якості несучих елементів. Також труба квадратного перетину застосовується при зведенні різних сільськогосподарських конструкцій, торгових центрів, складів, промислових і виробничих конструкцій тощо Такі труби, виготовлені з високоякісної сталі застосовуються також для зведення веж ЛЕП, прокладання естакад і виготовленні веж.

Труби меншого розміру, з меншим діаметром і більш тонкими стінками, використовуються для декорування приміщень, виготовлення коробів, приховують електропроводку.

Труба профільна прямокутного перерізу

Дана різновид профільної труби може бути виготовлена зі сталі різних марок, наприклад з 17гс, Ст2, Ст10, Ст20 та інших. Труби, виготовлені з сталі цих марок відповідають ГОСТам (380-94 і 1050-88), і широко використовуються в різних галузях.

вона Використовується (як металевий брусок) при прокладці кабелю, при зведенні огороджувальних конструкцій, при будівництві опор і будівельних лісів. Такі труби широко застосовуються також при будівництві висотних будівель, великих торгових центрів і павільйонів, мостів, естакад, стадіонів, складів і різноманітних підйомників.

Профільна труба прямокутного перерізу володіє цілим рядом переваг, завдяки чому дуже затребувана в сучасному господарстві і будівництві. Основними перевагами даного виду труб є міцність і невелика маса. Використання цих виробів дозволяє істотно знизити вагу готової конструкції, а отже, зекономити кошти на металі. Крім того, такі труби максимально прості в монтажі, мають високу ступінь пожежобезпеки і стійкі до великих навантажень.

Профільні труби – розміри

Розміри профільних труб можуть бути різними, залежно від сфери, в якій будуть застосовуватися готові вироби. Перерізу профільних труб, що виготовляються на вітчизняному виробництві – від 15?15 до 450?350 (міліметрів). Змінюватись може також товщина стінок труби (від 1 до 12 міліметрів). Залежно від Госту, за яким проводиться виріб, довжина мірної труби може становити 6 або 12 метрів.

Найбільш часто використовувані профілі ? 50х50, 40х80, 40х20, 40х100. Такі труби, в основному, виконують функції основного конструкційного елементу. Їх вибирають для будівництва об’єктів, які будуть піддаватися в процесі експлуатації високим навантаженням. Також їх використання дозволяє втілювати в життя складні з інженерно-технічної точки зору, проекти.

Як приклад вироби, широко використовується в багатьох областях, може бути розглянута труба профільна 40х20. Зовнішній діаметр цього виробу становить 40 міліметрів, внутрішній – 20 міліметрів. Такі труби можуть мати різну довжину та бути виготовлені за допомогою різних методів.

Використовується труби 40х20 при будівництві житлових будинків, виробничих та промислових приміщень, в автомобілебудуванні та суднобудуванні, при зведенні захисних споруд, а також для виготовлення машинобудівного обладнання, металевих каркасів. Як і інші види профільних труб, труби 40х20 відрізняються високими міцнісними характеристиками, невеликою вагою та вигідною ціною.

Короткий опис статті: труба профільна Одним з найбільш затребуваних видів металопрокату на сучасному ринку є профільна труба. Існує кілька видів профільних труб, які виробляються з різних матеріалів, і має будь, відмінне від круглого, переріз. профільна труба розміри 40 20

Джерело: Профільна труба: розміри оптимальні для різних областей застосування

Також ви можете прочитати