Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

22.09.2015

Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Більшості цегляних печей, що використовуються для дому, має принципово однакову конструкцію та технологію виготовлення. Тому, який би тип печі для будинку з цегли ви не вибрали, необхідно дотримуватися певних правил та вимог по її виготовленню. Це ставитися і до місця її установки, і до матеріалу, що використовується при монтажі, але, головне, до технології укладання цегли.

Вибираємо місце, де буде стояти піч

В першу чергу необхідно визначитися з місцем під піч. Вона повинна бути встановлена на такій позиції, щоб не тільки обігрівати максимально можливу площу, необхідно дотримуватися і правил безпеки.

Між кроквами і димоходом повинен дотримуватися зазор не менше 15 див. Крім того, сильно нагріваються частини печі також повинні бути віддалені від стін, стелі та інших пожежонебезпечних елементів.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Існує кілька основних схем для невеликих приміщень, як можна розмістити різні типи печей. Як правило, піч із цегли для будинку, проекти якої передбачають розташування таким чином, щоб опалювати як можна більшу кількість приміщень, ставиться на стику двох-трьох кімнат, при цьому одна з них є кухнею. Виняток становить тільки піч-камін, яку зазвичай встановлюють в найбільшій кімнаті, на протилежній до входу стіні.

Вимоги безпеки до місця установки

За причиною того, що піч із цегли для будинку встановлюється на фундамент, спеціально для неї залитий, необхідно підібрати місце таким чином, щоб не довелося пиляти стельовий і підпільні лаги. Окрему підставу, не пов’язане з фундаментом будинку, потрібно практично у всіх випадках, навіть якщо піч була спроектована разом з будинком.

Виняток можна зробити тільки для деяких видів печей, мають невеликий конструктивний вагу. Так, наприклад, низька і широка варильна піч із цегли для будинку, проекти якої передбачають використання мінімальну кількість матеріалу, встановлюється тільки на теплоізоляцію.

Якщо підлога стоїть на лагах, непогано перед установкою печі зміцнити підлогове покриття за допомогою додаткових перемичок. У разі, якщо під будинком закладений монолітний фундамент, то додаткову підставу виконувати необов’язково, досить підкласти підстилку і можна викладати цегла.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Труба повинна відстояти від коника даху не менш ніж на 1,5 м і бути його вище на 0,5 м.

Коли місце буде визначено, можна викласти на підлозі периметр з цегли для кращого уявлення, як це буде виглядати в майбутньому.

Фундамент

Як правило, піч із цегли для будинку своїми руками складена, використовується в дерев’яних будинках, встановлених на стрічкових або бутових фундаментах. В цьому разі вимагається виконання повноцінного залізобетонного або, якщо планується піч на шанцах, стрічкового забутованного підстави.

Після того як місце, на якому буде стояти піч для будинку з цегли, визначено, необхідно виконати фундамент. Від того, наскільки якісно він буде залитий, залежить надійність і рівномірність кладки, а також зовнішній вигляд майбутньої печі. Тому до заливання підстави варто підійти з належною увагою.

Підставу заливають на 5 см ширше за всім сторонам, ніж майбутня піч, по загальній технології виготовлення фундаментів. Якщо використовуються сучасні матеріали, наприклад, «Ізоспан Д», досить прокласти два шари гідроізоляції: на піщану подушку під основу й поверх самого фундаменту. Інший спосіб виконати гідроізоляцію: поверх верхнього шару руберойду укладаються листи азбесту заввишки 4-6 див. Потім покрівельне залізо і, останнім шаром, повсть, замочений в дуже рідкому кладочном складі. Після просихання повсті можна укладати цеглу.

Основні правила при укладанні цегляної печі

Якщо ви хочете скласти піч так, щоб вона прослужила як можна довше, не вимагаючи ремонту, а вже тим більше перекладання, необхідно дотримуватися деякі вимоги до використовуваних матеріалів і технології укладання.

Піч із цегли для будинку своїми руками побудована, нагрівається по всьому тілу досить нерівномірно. Особливо високі температури в районі топки, що обуславлено використанням різноманітного матеріалу для кладки. По-перше, це дозволить істотно заощадити на сировину, так як для деяких частин печі можна використовувати більш дешевий матеріал. По-друге, використання по всьому тілу печі глиняно-піщаної суміші необґрунтовано. Подібний розчин має особливість сильно вбирати в себе вологу, що призводить до руйнування кладки у місцях, що не піддаються нагріванню і просушування.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Вимоги до кладці цегли

При виборі цегли зверніть увагу на його якість, яке можна визначити навіть візуально. Хороший, якісний цегла відрізняється рожевим відтінком і чистим дзвінким звуком. Не варто вибирати для кладки печі для будинку із цегли (фото нижче) оранжево-червоний матеріал — це недожженное сировину, а от фіолетовий відтінок говорить про пережженном цеглі.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Перші ряди подтопочной частини укладають із звичайної червоної цегли з розчином на основі цементу.

Топка і частина конвектора в місцях найбільшого нагріву виконується зі змішаної кладки звичайного пічного і шамотної цегли. При цьому використовується глиняно-пісочний розчин.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Частина печі, яка також нагрівається, але не вище 200 градусів, виконаються хоч і з застосуванням керамічної цегли, але вже на цементної суміші.

У верхній частині димоходу, там, де температура нагріву не перевищує 80 градусів, знову використовується звичайний червона цегла.

Різновиди цегляних печей

Існує кілька основних типів печей:

  • опалювальна, призначена виключно для обігріву приміщення, тому займає мінімум корисної площі;
  • варильна, призначена тільки для нагріву плити, таку піч можна використовувати навіть у літній час, так як вона сильно не нагріває навколишнє повітря;
  • Опалювально-варильна, що поєднує в собі характеристики двох попередніх видів. Найбільш поширений варіант при виготовленні печі для будинку із цегли (фото нижче);
  • піч-камін, використовує не тільки в цілях опалення приміщень, але і в якості декоративного елемента для інтер’єру кімнати.

Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Опалювальна або голландська піч

Виконання печі для будинку з цегли, креслення для якої наведено нижче, саме нескладне, завдяки мінімуму конструктивних елементів при її виготовленні. До того ж, така піч передбачає найменшу витрату палива. Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Одним з основних переваг є можливість вписати його практично в будь-яке приміщення. При цьому така піч із цегли для будинку прогрівається досить швидко, всього за 1,5-2 години, правда, і остигає досить скоро в порівнянні з іншими типами печей.

З недоліків можна відзначити досить низький коефіцієнт корисної дії — менше 40%. Крім того, щоб вбудувати в неї водонагрівач, доведеться грунтовно поламати голову. Проблема в тому, що потік гарячого повітря, яке рухається в печі, не можна порушувати включенням додаткових елементів. Це призводить, по-перше, до великого зниження ККД, по-друге, до появи великої кількості сажі.

Варильні печі

«Варильна» зовсім не означає, що ця піч не здатна обігріти житло, з приміщенням до 50 кв. м вона цілком може впоратися. Однак, головна її функція все ж готування їжі, тому основний жар йде саме на нагрів товстої чавунної плити з двома конфорками. Чавун використовується для підвищення тепловіддачі.

Основна перевага такої печі — можливість приготування їжі в місцевості, де бувають часті перебої з електрикою, до того ж на живому вогні будь-яка їжа виходить набагато смачніше. Вигідна встановлення подібної печі з цегли, на дровах, і для приготування корму худобі та птиці, запарювання злаків і сушіння сухофруктів. Крім того, конструкція печі передбачає використання її у літній час, коли зайве тепло в будинку скоєно не потрібно.

Недолік варильної печі — її нереально використовувати для повноцінного обігріву в зимовий час. Навіть якщо збільшити загальні габарити пристрою, це не посилить її ефективність. Тому в якості альтернативи застосовують загальноприйнятий варіант, який поєднує в собі переваги обох видів, при цьому вдало компенсуючи їх недоліки.

Опалювально-варильні печі

найкращим варіантом для постійного житла є печі для будинку з цегли опалювально-варильні, поєднують в собі всі функції цих пристроїв. Крім того, такі печі можна легко зорієнтувати в приміщенні для отримання максимально ефективного прогріву житла, а стандартний набір основних характеристик можна доповнити духовкою, нішею для просушування, лежаком і водяним баком. Все залежить від конструкції опалювально-варильної печі, яку ви оберете.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Для опалення в подібних печах використовується канальна або колпаковая конструкція, кожна з яких має свої переваги. Канальна піч із цегли для будинку, на дровах, прогріває приміщення швидше, в той час як колпаковая — дозволяє підтримувати оптимальну температуру тривалий час. Тому для житлового будинку краще використовувати варіант, який поєднує в собі дві ці конструкції.

Традиційна російська піч

найпоширеніша — це російська піч, яку можна використовувати в двох різних режимах. У літній час вона застосовується виключно для процесу готування, завдяки тому, що опалювальні канали закриті додаткової заслінкою і гарячий газ йде відразу в димохід. У зимовий час відкривають заслінку, що забезпечує прогрів приміщення. В російську піч, як правило, вбудовується духовка, яка є своєрідним додатковим акумулятором тепла.

Нерідко до печі для будинку з цегли додатково прилаштовується лежак з обігрівом за рахунок застосування колпаков, які виконуються без втрати ККД всього пристрою.

Недоліком російської печі в основному є її досить значні розміри за рахунок виносу варильної поверхні окремо від тіла.

Піч-шведка

Ще один варіант варочно-опалювальних печей. Це більш компактний пристрій, в якому варильна панель ховається в поглиблення. Крім того, додатково над плитою є спеціальна ніша для сушіння різних трав, ягід та інших продуктів.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

Як ще називають такі печі для будинку з цегли — «шведка». Подібний пристрій має масу переваг в порівнянні з іншими печами. Завдяки своїй конструкції пристрій володіє найвищим коефіцієнтом корисної дії — більше 60%, так як опалювальні канали йдуть у всю піч із цегли для будинку. Відгуки використовують таку піч відзначають, що при невеликих габаритах така конструкція здатна обігрівати до 70 кв. м житлового приміщення.

Її також можна використовувати в різних режимах роботи, при цьому практично виключена можливість задимлення завдяки особливостям конструкції димоходу. До того ж, подібну піч можливо поєднати з каміном, коли обидва пристрої будуть використовувати один димар. Якщо розмістити цю конструкцію на кордоні вітальні і кухні, то в робочому приміщенні ви отримаєте справжню піч з усіма необхідними атрибутами, а у вітальні затишний камін.

Піч-камін

Переваги печі-каміна навіть не варто, мабуть, і описувати. Звичайно, на ній не приготуєш борщ або котлети, але один вид відкритого живого вогню здатний перетворити весь вигляд навіть самого звичайного житла. Крім того, вона відмінно справляється з функцією обігріву приміщення, а камін дозволить швидко відігрітися з морозу.Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото

У такій конструкції дві топки — відкрита та закрита, що дозволяє обігрівати приміщення в двох режимах. Використовувати камін можна тільки час від часу, а в більшості випадків експлуатувати звичайну закриту топку.

Такі печі для будинку із цегли при правильному конструктивному рішенні можуть займати зовсім небагато місця і мати невелику вагу, тому в більшості випадків для них необов’язково виконувати окремий фундамент. До того ж, каміни мають можливість використання в якості палива не тільки дерева і вугілля, але і різноманітних брикетів, що підвищує їх економічність.

Короткий опис статті: пічної цегла Як зробити піч із цегли для будинку своїми руками. Поради, рекомендації, креслення. Особливості укладання цегляних печей. Голландська і російська піч. Виконання печі-«шведки». печі для будинку з цегли піч із цегли для будинку печі для будинку з цегли фото

Джерело: Печі для будинку з цегли своїми руками: проекти, креслення, фото — FB.uk

Також ви можете прочитати