ОБРОБКА БУДИНКУ САЙДИНГОМ; ЯКИЙ САЙДИНГ ВИБРАТИ: АЛЮМІНІЄВИЙ САЙДИНГ

22.08.2015

ОБРОБКА БУДИНКУ САЙДИНГОМ; ЯКИЙ САЙДИНГ ВИБРАТИ: АЛЮМІНІЄВИЙ САЙДИНГ, СТАЛЕВИЙ САЙДИНГ, ДЕРЕВ’ЯНИЙ САЙДИНГ, ЦЕМЕНТНИЙ САЙДИНГ, ВІНІЛОВИЙ САЙДИНГ

Сьогодні замість звичайної обробки фасадів на перший план виходять конструкції з декоративних облицювальних матеріалів і кріпильних елементів, що дозволяють монтувати ці конструкції на деякій відстані від стіни. Між стіною і облицюванням можна встановити теплоізоляційний шар: в цьому випадку будинок буде значно тепліше, а циркулює в прошарку повітря видалить зі стін вологу.

найдоступніший матеріал таких вентильованих фасадів — цементно-стружкові плити (ЦСП), які виробляють багато вітчизняні підприємства. За рахунок використання хімічних добавок ЦСП можуть тривалий час протистояти ерозії і гниття і прослужать не менше 15 років. Правда, фарба облупиться набагато раніше, і будинок доведеться фарбувати заново.

Однак повністю позбавити себе від стомлюючого догляду за фасадом можна, віддавши перевагу сайдингу.

У перекладі з англійської слово «сайдинг» (siding) означає «зовнішня обшивка». Однак сайдингом називають далеко не будь-який матеріал, яким можна обробити будинок зовні, а тільки певний вид товару. Він з’явився в США в 50-х роках минулого століття. Перший сайдинг був виготовлений із спеціально оброблених тонких листів алюмінію, але створювалося відчуття, що оброблені їм споруди обшиті дерев’яною вагонкою. Пізніше для його виготовлення стали застосовувати матеріал на основі ПВХ.

Сайдинг являє собою смуги завдовжки від 2 до 6 м. шириною від 10 до 30 см і товщиною 1 — 10 мм. Його профіль буває двох типів — «ялинка» і «корабельна дошка». У першому випадку він імітує обробку стіни зістикованими внапуск дерев’яними панелями, у другому — просто товстими дошками. Зовнішня сторона сайдинга може бути рельєфною, що імітує волокна деревини, так і гладкою. Профіль матеріалу і його оформлення текстури істотного впливу на міцність конструкції не надають.

Існує 5 видів сайдинга: алюмінієвий, сталевий, дерев’яний, фібро-цементний і вініловий.

Алюмінієвий сайдинг виробляють у вигляді панелей товщиною 0,6 — 0,8 мм і шириною близько 20 див. довжина може бути різною. Він легкий, не горить, не пропускає воду, не вимагає додаткового догляду, не іржавіє. Однак не відрізняється високою стійкістю до механічних пошкоджень і потребує захисту від подряпин. Для цього його покривають або ПВХ-плівкою (як правило, імітує дерево), або фарбою. Останній варіант дешевше і дає багатий вибір колірної гами (до 30 відтінків).

Сталевий сайдинг роблять з оцинкованої сталі. Його товщина 0,8 — 2 мм Має широкий спектр кольорів, які можна вибирати по каталогу. Застосовується, як правило, для обробки будівель, де особливе значення має негорючість матеріалу (бензоколонки, автомобільні мийки тощо). Оскільки такий сайдинг схильний до корозії, на нього наносять захисне лакове покриття. Сталевий сайдинг з фактурною поверхнею випускається тільки в США і на російський ринок поставляється невеликими партіями. У котеджному будівництві він практично не застосовується із-за значної ваги. Використовувати його можна лише в тому випадку, якщо фундамент будинку спочатку був розрахований на додаткове навантаження.

Дерев’яний сайдинг — пластини завтовшки 10 мм. шириною 30,5 см завдовжки 366 див. які з’єднуються між собою способом «шип-паз». Його роблять з відходів деревопереробного виробництва — деревних волокон, які попередньо очищають, а потім пресують при високому тиску і температурі. Він міцний (не деформується і не розтріскується навіть при високих навантаженнях), добре захищений від пошкоджень декількома шарами фарби і вельми привабливий на вигляд. В Америці, де все натуральне цінується дуже високо, дерев’яний сайдинг вважається досить престижним матеріалом, проте серед російських покупців попитом не користується, — швидше за все, тому, що асоціюється з вагонкою, яка потребує постійного догляду. Недоліки — горючий, ломок і погано протистоїть волозі. Рекомендується, в основному, для використання в сухому кліматі.

Цементний сайдинг виготовляється з цементу з додаванням волокон целюлози. В процесі виготовлення набуває текстуру дерева цінних порід. Піддається високотемпературній обробці, в результаті чого набуває додаткову міцність. Цементний сайдинг не боїться ультрафіолетового випромінювання, комах, зберігає розміри і форму навіть в умовах максимальних температур. Легко піддається обробці і вимагає мінімального догляду. Основний недолік — при різанні матеріалу утворюється шкідлива для здоров’я пил, тому рекомендується використання захисних засобів.

Як стверджують фахівці, металеві сайдинги для обшивки будинків в Росії практично не використовують. Сталевий сайдинг як вже зазначалося вище занадто важкий і схильний до корозії. Алюмінієвий вимагає до себе занадто «ніжного» відносини, оскільки його можна легко деформувати навіть при вантажно-розвантажувальних роботах. Головна перешкода для використання дерев’яного і цементного сайдинга при обробці будинків — не стільки високі ціни, і ті недоліки, про які згадувалося вище, скільки відсутність цих матеріалів у продажу. Виходить, що для обробки будинку реально можна використовувати тільки один вид сайдинга — вініловий.

Ідея, що породила вініловий сайдинг, проста: лише зсередини стіни будинку повинні бути виготовлені з природних матеріалів, а фасад зобов’язаний бути абсолютно хімічно інертний, т. є. стійкий до атмосферних впливів.

Вініловий сайдинг являє собою панелі з полівінілхлориду товщиною близько 1 мм. Поверхня найчастіше імітує дерево, але при цьому не гниє і абсолютно не потребує фарбування. Забарвлень вінілового сайдинга порівняно небагато (приблизно 13-14), і вони в основному світлі: біла, кремова, ніжно-салатна, рожева, пісочна, блакитно-сіра і т. п. Справа в тому, що такі кольори краще відбивають світло і повільніше вигорають. Є, правда, і більш насичені відтінки: зелений, цегляний або темно-блакитний, але вони, як правило, дорожче. Визначившись з відтінком сайдинга, можна підібрати аксесуари та елементи кріплення обробки як в тон з ним, так і іншого кольору. Цим же матеріалом можуть бути оброблені та інші споруди у дворі — для колірного єдності і завершеності.

Стінові панелі вінілового сайдінга різних фірм-виробників мають практично однакову конструкцію: плоска кромка для цвяхів і «замок», яким панелі скріплюються між собою, як би «замикаються». Форма панелей буває різна. По-перше, розрізняють сайдинг вертикальний і горизонтальний. По-друге, одна панель може імітувати одну, дві або три дошки. Відповідно, буває одинарний, подвійний або потрійний сайдинг. І нарешті, кожна дошка панелі горизонтального сайдинга може бути плоскою (традиційний стиль, так звана «ялинка») або з додатковим переломом (фламандський стиль або «корабельний брус»). У продажу найчастіше зустрічається подвійний вертикальний і горизонтальний сайдинг, рідше — потрійний і одинарний.

Крім стінових панелей, в асортимент деталей входять «стельові» панелі (софіти) для обробки карнизів, а також кріпильні і декоративні елементи — для оформлення кутів, віконних і дверних прорізів, фронтону і т. п. Ціна на багато аксесуари сайдинга зазвичай вище, ніж на самі панелі, проте саме вони надають будівлі завершеного вигляду.

Вініловий сайдинг виробляється методом екструзії. Суть його полягає в тому, що розплавлений компаунд, що складається з вінілового порошку (пудри) і необхідних присадок, продавлюється через профілюючий отвір, після чого, остигаючи, зберігає надану йому форму.

На вітчизняному ринку представлений в основному вініловий сайдинг наступних фірм: Georgia-Pacific (США), Vаriyform (США), Kaycan (Канада).

Сайдинг Kaycan пофарбований по всій глибині матеріалу. Товщина панелей — 1,2 мм. В його виробництві використовується лише чистий вініловий компаунд, що поставляється концерн Dupont. Особлива формула забезпечує високу стабільність, міцність і запобігає ефект дзеркальної поверхні. Сайдинг стійкий до ультрафіолету, вітру і сильних перепадів температур.

Сайдинг PARKRIDGE (Georgia-Pacific) виготовляється з двох шарів полімерів. Нижній шар (підкладка) забезпечує конструкційні і монтажні якості матеріалу, верхній — атмосферостійкість та інші необхідні поверхневі характеристики. При цьому зберігається однорідність кольору і консистенція матеріалу. Сайдинг виробляється із застосуванням спеціальних полімерів, що запобігають руйнують впливу ультрафіолету, а також надають йому стійкість до механічних пошкоджень.

Сайдинг польського виробництва на російському ринку представлений, в основному, продукцією фірми Vox. Вибір кольорів і асортимент аксесуарів значно біднішими американського або канадського. Фахівці рекомендують використовувати його в якості внутрішньої обробки.

Російський вініловий сайдинг, вироблений поруч фірм, з-за якості вітчизняної сировини «залишає бажати кращого», так і аксесуарів до стінових панелей обмаль, зате ціна помітно нижче цін на заокеанські аналоги.

до Речі, зовсім необов’язково повністю обшивати будинок тільки сайдингом. Цей сучасний матеріал, дуже простий в установці, можна використовувати для втілення в життя нестандартних архітектурних рішень, поєднуючи його з іншими видами облицювання.

Слід зазначити і те, що таке вінілове покриття фактично не потребує догляду і підтримання будинку в чистоті вимагає мінімальних зусиль. Дощ змиває пил і основну бруд з поверхні стін, при необхідності можна використовувати садовий шланг, а також мочалку і миючий засіб.

За матеріалами довідника

«Будівельні матеріали. Де їх можна придбати» N 30 за 2004 р .

Короткий опис статті: обробка будинку сайдингом Будівельний портал про матеріали і технології для влаштування та ремонту підлоги — ОБРОБКА БУДИНКУ САЙДИНГОМ; ЯКИЙ САЙДИНГ ВИБРАТИ: АЛЮМІНІЄВИЙ САЙДИНГ, СТАЛЕВИЙ САЙДИНГ, ДЕРЕВ’ЯНИЙ САЙДИНГ, ЦЕМЕНТНИЙ САЙДИНГ, ВІНІЛОВИЙ САЙДИНГ ОБРОБКА БУДИНКУ САЙДИНГОМ; ЯКИЙ САЙДИНГ ВИБРАТИ: АЛЮМІНІЄВИЙ САЙДИНГ, СТАЛЕВИЙ САЙДИНГ, ДЕРЕВ’ЯНИЙ САЙДИНГ, ЦЕМЕНТНИЙ САЙДИНГ, ВІНІЛОВИЙ САЙДИНГ

Джерело: ОБРОБКА БУДИНКУ САЙДИНГОМ; ЯКИЙ САЙДИНГ ВИБРАТИ: АЛЮМІНІЄВИЙ САЙДИНГ, СТАЛЕВИЙ САЙДИНГ, ДЕРЕВ’ЯНИЙ САЙДИНГ, ЦЕМЕНТНИЙ САЙДИНГ, ВІНІЛОВИЙ САЙДИНГ

Також ви можете прочитати