Обрамлення прорізів з укосами

28.08.2015

Обрамлення прорізів з укосами

Як вище вже зазначалося, віконні та дверні прорізи з глибокими укосами, а точніше назвати — нішами, робляться як звичайні стіни з рядового сайдинга і кутових профілів. Більш дрібні укоси виготовляються з кутових стартових профілів і вінілових дощок або спеціальних наличників. Спеціальні лиштви називаються околооконными профілями. Вони виробляються тільки фірмами, орієнтованими на російський ринок. В американських сайдингах, призначених для свого внутрішнього ринку, такого елемента може не бути, так як у нас з Америкою різні рівні культури будівельного виробництва.

Білявіконний профіль (рис, 45, б) дозволяє оздоблювати віконні та дверні прорізи з укосами, глибиною до 170 мм (разом з латами). Цими профілями можна обрамляти практично всі вікна і двері, встановлені за стандартом, крім пластикових вікон. Мало хто знає, що вікна з ПВХ щоб уникнути запотівання за нормами повинні встановлюватися на 1/3 глибини стіни від зовнішньої поверхні, тобто значно глибше дерев’яних. Найчастіше розмірів білявіконного профілю не вистачає, щоб прикрити укіс такої глибини.

Монтаж околооконных профілів проводиться в такій послідовності: спочатку встановлюються верхній і нижній профілі, потім два бічних (рис. 45, а). У цьому розділі ми не будемо розглядати настінні кутові вузли, вони з’єднуються точно так само, як і J-профілі на отворах без укосів, тобто під прямим або косим кутом. Цю тему ми розглянули вище, у даному випадку нас цікавлять вузли укосів, У верхньому околооконном профілі вінілова полку, формує укіс, повинна бути підрізано на довжину верхнього укосу отвору за мінусом двох температурних зазорів (в обидві сторони по зазору). Величина зазорів вибирається залежно від довжини застосованого вінілового профілю і зазвичай становить всього кілька міліметрів. При збільшенні температури навколишнього повітря зазори будуть дозволяти розширюватися панелі і при цьому вона не упреться в бічні укоси стін і не покоробиться. Чим нижче буде температура повітря при монтажі панелей, тим більше потрібно залишити зазори, при монтажі в жарку погоду зазори робляться мінімальними або взагалі не робляться. Нижній профіль укосу розмічається також, як і верхній, але «зайвий» вініл при цьому не відрізається, а загинається на укоси стін. Відлив, який ви звикли бачити за вікнами міських квартир, у даному разі обов’язковим, його повністю замінює нижній білявіконний профіль. Далі ставляться два бічних профілю. Верх полички можна уперти в верхній вініловий укіс, так як вгору бічний профіль подовжуватися майже не буде. А між нижнім кінцем полиці бічного вінілового укосу і полицею нижнього профілю потрібно залишити температурний зазор. Щілини, що явно впадає в очі, в цьому місці не буде, так як ми завбачливо підігнули кінці нижнього профілю на стьопи. І вода буде стікати і щілини не видно, і температурне розширення врахували. При установці бічних вінілових укосів посуньте їх трохи до центру, ліву панель вправо, праву — вліво. Це потрібно для того, щоб верхній вініловий укіс, звужуючись при негативних температурах не вилетів, з верхнього вузла.

Якщо ви далекі від теслярського мистецтва і рівно прирізати кромки вінілу ніяк не виходить, то і верхній профіль укосу можна не підрізати, а підгинати аналогічно нижньому. Силиконить місця стиків панелей? Питання спірне. Силікон — матеріал еластичний і дозволяє розширюватися склеюваних деталей, але не безмежно. На вікнах стандартних розмірів практикується заповнювати шви силіконом, місця стикувань вінілу стають практично невидимими.

Коли стінові укоси нерівні, що найчастіше, і вінілові полиці білявіконного профілю щільно до них не прилягають, то всі профілі можна стикувати між собою без будь-яких проміжків і силиконить. При тепловому розширенні або стисненні вони будуть збільшуватися або стискатися і підгинати або розгинати полиці сусіднього профілю. Однак врахуйте, підрізати стики, щоб не було щілин, потрібно точно, а це не кожному під силу. Найпростіше верхній і нижній профілі зробити, як було зазначено вище і уперти в них бічні.

Глибокі відкоси, прикрити які околооконным профілем не вдається, роблять з вінілових утеплених і неутеплених панелей. Ці панелі не поставляються разом з сайдингом, і купувати їх потрібно окремо. Утеплені панелі ще називають сендвіч-панелями, вони складаються з двох вінілових листів та шару утеплювача між ними. Ці панелі використовують для влаштування внутрішніх укосів при монтажі пластикових вікон. Ніщо не заважає застосувати їх і для зовнішніх укосів. Неутеплені панелі, теж в основному застосовуються для внутрішніх оздоблень приміщень, але матеріал, з якого вони виготовлені, дозволяє розміщувати їх зовні. До них належать: власне самі оздоблювальні вінілові панелі, панелі МДФ, водостійка фанера. Не рекомендується встановлювати плити з гіпсокартону, вони виготовлені на основі будівельного гіпсу та картону, а тому довго вологу переносити не можуть. Найкращим матеріалом для обробки глибоких зовнішніх укосів буде сендвіч-панель. До того ж до неї поставляються і спеціальні додаткові профілі (F, J та інші). Не плутайте профілі до сендвіч-панелей і до сайдингу, назви у них однакові, а різні профілі.

Встановлюються укоси з панелей в тій же послідовності, що і віконні профілі: спочатку верхній укіс і відлив, потім бічні укоси. Кріплень укосів до віконної (дверний) рамі і стіни придумано досить багато (рис. 46), Дошка укосу може бути закріплена на рамі спеціальними прикручивающимися або зацепляющимися профілями (рис 46 a, в), або вони кріпляться на клеях або просто на монтажній піні (рис. 46 б, г). При монтажі укосу на піні кріпити його потрібно відразу ж після нанесення піни, заводячи один кінець в піну, закладену між віконних (дверних) блоком і стіною. Якщо монтаж вікон був зроблений давно, то в цьому місці в затверділої піни вибирається борозенка. Після заклади сендвіч-панелі в незастывшую піну або борозенку піниться простір між панеллю і стінним укосом. Панель щільно притискається до піні і на період твердіння піни встановлюються розпірки. ЯКЩО потрібно зробити укіс складної форми (рис, 46, в), то на внутрішній стороні сендвіч-панелі робиться надріз і панель підгинається. Після затвердіння піни на сендвіч-панель надіваються F-профілі, які власне і будуть наличниками. Вони нічим не кріпляться, хоча для надійності їх можна приклеїти.

Короткий опис статті: розміри сайдинга віконні та дверні прорізи з глибокими укосами, а точніше назвати — нішами, робляться як звичайні стіни з рядового сайдинга і кутових профілів укіс, панелі, відлив, монтаж, профіль, вінілових, зазори

Джерело: Обрамлення прорізів з укосами

Також ви можете прочитати