Невибагливі багаторічні квіти для дачі, «садові мандрівники» .

24.09.2015

Невибагливі багаторічні квіти для дачі — «садові мандрівники»


Невибагливі багаторічні квіти для дачі — трав’янисті багаторічники, здатні забезпечити клумбам у вашому саду «красиву саморегуляцію». Вони живуть порівняно недовго — 2-5 років. Ці рослини рекомендуються до посадки там, де залишаються вільні місця між посадженими спеціально квітами. Вони здатні самостійно утворювати насіння і кожен наступний рік несподівано з’являтися там, де їх зовсім не чекають. Однак, це приємна несподіванка — так як багато з них красиво цвітуть.

Садівники з посмішкою називають ці квіти «садовими мандрівниками». Важко вгадати, де ці рослини зійдуть в наступний раз, але саме це і радує дачників — ефект новизни в саду здатний справити сприятливе враження як на власників, так і на гостей.

Для вибору рослин найкраще керуватися необхідними для них умовами проживання. На відкритих сонячних променів квітниках з багатою гумусом садової грунтом добре ростуть, наприклад, синюха, люпин, дзвіночок персиколисті і мальва шток-рожева.

Підходящими кандидатами для посадки в розрідженій тіні стануть наперстянка, аквілегія, вечірниця матрони і астранція велика. А сонячні куточки альпінарію або гравійного квітника з сухою і бідної грунтом облюбує для себе шавлія мускатний, льон багаторічний або валеріана.

Остання — справжній віртуоз в заселенні самих маленьких ніш у стінах сухої кладки або майданчиках, викладених бруківкою, де їй не страшна конкуренція більше сильнорослих багаторічників. Як правило, рослини — мандрівники висаджують розсадою або відразу висівають на про призначене для них місце.

Вільні клаптики землі можуть з’являтися навіть у квітниках, за якими ретельно доглядають: одні рослини відмирають, інші виростають не такими високими і пишними, як фантазія малювала. Та й після прополки бур’янів можуть з’являтися порожні ділянки. А це — відмінний шанс для моторних «рослин — странніков» захопити свою територію.

Дзвіночок персиколисті — один з цих чудових рослин, які радують своїм цвітінням раннім літом. вони займають почесні місця разом з гелиопсисом і лилейником в міксбордері.


Злинка Карвинского — рослина досить невибаглива, але з симпатичними квітками. Здатний облюбувати тріщини і щілини подпоных стінок і навіть кам’яних цоколів.

Мальва славиться своїми великими квітками і легким вдачею. Добре уживається з декоративними чагарниками і трав’янистими багатолітниками і цвіте з червня аж до вересня.


Валеріана червона (угорі ліворуч) — відмінний кандидат на те, щоб заповнити вакантні місця в клумбі або між чагарниками. Завдяки своєму тривалому цвітінню дуже зручна на дачі.

Вологі і притіненим місця займе ряст жовта (вгорі праворуч). Вона теж цвіте кілька місяців.


Лофант зморшкуватий живе не дуже довго — не більше 3х років, але зате здатний активно розмножуватися на виділеній території. Красиве поєднання його бузкових суцвіть з білими шапками флокса.


Яскраво-зелений молочай і біла юка створюють дуже яскраве поєднання з шавлією мускатним. Якщо після відцвітання не обірвати суцвіття, то він відмінно розмножиться самосівом.


Багаторічний льон (вгорі зліва) славиться зовсім невибагливим вдачею і своїми ніжно-фіолетовими квітками. Лихнис корончатий (вгорі праворуч) має сріблясто-зелені листя і яскраво-малинові квіти.


Вечірниця матрони буде відмінно себе почувати в затінку дерева або куща по сусідству з багаторічниками.

Короткий опис статті: квіти для дачі

Джерело: Невибагливі багаторічні квіти для дачі — «садові мандрівники» | Дачний дизайн від Наталії

Також ви можете прочитати