Металевий сайдинг під дерево камінь фасад обшивка паркан цоколь профіль .

16.08.2015


Коли імітація надійніше оригіналу

Дуже популярний в останні роки сайдинг хороший тим, що дозволяє легко привести будинок в порядок, досить швидко і без зайвих витрат оновивши фасад. При цьому отриманий результат буде радувати своїм виглядом багато років.

Оздоблення сайдингом — це один з найбільш практичних і економічних способів перетворити свій будинок, зробити його більш яскравим і акуратним. Подібний тип фасадної облицювання досить різноманітний і універсальний, випускається в широкій колірній гамі і навіть здатний імітувати деякі натуральні матеріали.


При грамотному підході сайдинг можна використовувати і при будівництві ультрасучасних будівель, і для ремонту старих будівель. Матеріал відрізняють простота монтажу, можливість приховати будь-які дефекти і нерівності основи, а також об’єднати під одним шаром облицювання різнорідні за своєю структурою (цегла, дерево, легкі панелі) ділянки стін і частини будівель (надбудови, пристрои, веранди).

Позитивний ефект від обшивки будинку сайдингом зазвичай видно практично відразу. Фасад отримує додатковий захист від зовнішніх впливів (опадів та вітрів). У відсутність постійного намокання зовнішні стіни підсихають і тільки за рахунок цього будинок стає більш теплим. У дерев’яних стін зникає характерний і складно усувний ефект «продування» стиків вінців. Особлива перевага сайдинга — можливість розмістити під ним шар теплоізоляції, тобто відразу і оновити фасад, і вирішити проблему тепла.


А враховуючи те, що вся фасадна конструкція, включаючи систему кріплень, має досить невелику питому вагу, сайдинг ідеальний вибір для обробки легких дачних будівель або реконструкції старих будівель з старим фасадом. Може застосовуватися при обробці будівель, які не пройшли повну усадку. При необхідності фасад легко ремонтується. В цьому відношенні переважніше використовувати якісний металевий сайдинг. Менш міцний вініловий — матеріал досить крихкий сам по собі, а взимку і зовсім лопається при найменших навантаженнях або з причини допущених помилок при монтажі. На відміну від нього сталевий сайдинг володіє набагато більш високою міцністю і пластичністю і легко переносить механічні пошкодження і удари. Причому за рахунок високої стійкості захисного покриття він не схильний до корозії.

Металлосайдінг


Головне його достоїнство — довговічність. Матеріал протягом десятиліть зберігає всі свої якості (термін служби металосайдингу 30-50 років), за рахунок чого дозволяє серйозно заощадити на витратах по обслуговуванню. Металлосайдінг не вигорає під дією сонячних променів, легко переносить перепади температур (робочий діапазон від -60 до +80С), протистоїть будь-яким опадів і мікроорганізмів. Що стосується пожежної безпеки, тут металевий сайдинг абсолютний лідер — він не горючий.

Сучасні полімерні покриття (такі, як Экостил) забезпечують привабливий зовнішній вигляд на десятиліття. Їм не потрібен постійний догляд, вони здатні самоочищатися при впливі опадів, а при необхідності поверхня легко миється. Полімерні покриття такого класу в першу чергу призначені для використання на покрівлях, де ультрафіолетове випромінювання набагато сильніше. Тому побоюватися потьмяніння або зміни кольору металевого сайдинга не варто.


Сьогодні особливою популярністю користується обшивка стін, поверхня якої імітує дерево. Різні форми профилировки (в тому числі «колода» чи «клеєний брус») дають широкий вибір варіантів облицювання і дозволяють виділити свій будинок з ряду сусідніх будівель. Однак це все той же металлосайдінг, оригінальна забарвлення і текстуру якого відповідають природному малюнку деревного стовбура і роблять облицьовану їм поверхню зовні неотличимой від натурального зрубу. Пропонована колірна гамма включає кілька відтінків, включаючи сосну, клен, морений дуб. Причому сам малюнок не просто копіює колір, але й в точності відтворює всі особливості структури певної породи дерева. При цьому сталевий сайдинг позбавлений всіх недоліків звичайної дерев’яної облицювання, таких як недовговічність, схильність до руйнування, пожежна небезпека.


Є і ще один плюс. Деякі забудовники віддають перевагу дереву з причини його натуральності. Однак у змісті дерев’яний фасад доставляє безліч проблем. Насправді щоб продовжити життя дерев’яних конструкцій, їх просочують хімією, покривають захисними покриттями, тим самим зводячи нанівець саму ідею природного матеріалу. Сайдинг під дерево обійдеться набагато дешевше натуральних колод. При цьому сам матеріал абсолютно екологічний і безпечний. Зате такий фасад виглядає завжди яскраво і акуратно, при цьому гармонійно вписуючись в ландшафт.

Виготовлення панелей сайдинга певного розміру (на замовлення) дозволяє мінімізувати витрати. Довжина може бути до 6 м з кроком 1 см, що дозволяє легко обшивати поверхні будь-якої площі. Добірні елементи можуть мати колір основної панелі або відрізнятися від нього.

Монтаж облицювання


Виконати облицювання фасаду металевим сайдингом цілком можна власними силами. Особливих зусиль і спеціальних знань не потрібно, працювати можна в будь-яку погоду і при будь-якій температурі, навіть взимку. Монтаж металосайдингу можливий як по горизонталі, так і по вертикалі (у вигляді огорожі).

Спочатку необхідно провести підготовку. Для чого видалити відшаровується штукатурку і стару облицювання, демонтувати водовідливи, водостоки, різного роду кріплення і так далі. Очищений кам’яний фасад не перешкодить обробити грунтовкою, а дерев’яний необхідно покрити антисептиком, оскільки в подальшому зробити це буде вже неможливо.


Потім відбувається розмітка і нанесення осей і установка маяків. Монтаж ведеться стандартним способом — за дерев’яним або металевим напрямних. Проте найзручніше скористатися спеціальною системою, що включає кріплення та направляючі профілі. Відразу варто відзначити місця кріплення кронштейнів, які рекомендується встановлювати з кроком 60 см по горизонталі та не більше 1 м по вертикалі. Що стосується довжини кріплення, вона повинна бути такою, щоб кронштейн міг кріпитися до самого малому рівню і забезпечував необхідний зазор, але при цьому виступав за межі найбільшої западини. Утеплювач, якщо прийнято рішення утеплювати фасад, укладається без зазорів впритул до кронштейнів і закріплюється на стіні спеціальними тарілчастими дюбелями. Для захисту теплоізоляції від продування використовують спеціальну паропроніцаємую мембрану.


Направляючий профіль кріплять до кронштейнів за допомогою саморізів або заклепок. Монтаж сайдинга проводиться на цей профіль. Перший ряд кріплять до початкової планки. Всі наступні зачіпають один за одного і кріплять саморізами до напрямного профілю. Необхідно постійно проводити перевірку горизонтальності панелей за допомогою звичайного будівельного рівня. Для забезпечення нормальної вентиляції фасаду необхідно залишати зазори (мінімум 40 мм) для заходу і виходу повітря: у цоколя, під і над вікнами, під карнизом даху.


Є пара нюансів, які необхідно знати. Саморіз необхідно встановлювати точно по центру кріпильного отвору. Між сайдингом і саморізом необхідно залишати невеликий зазор, щоб при зміні температури зовнішнього середовища в місцях кріплень не виникали напруги. Також не можна кріпити планки стик в стик або внапуск і впритул до вертикальних добірних елементів. Це найпоширеніша помилка.


Металлосайдінг хоча і володіє невеликим коефіцієнтом термічного розширення, проте й він під впливом зовнішніх температур змінюється в розмірах, що у відсутності зазору може призвести до деформації всієї облицювання. Якщо між торцями планок та іншими елементами залишити 3-5 мм зазор, деформації не відбудеться.

Крім дерева, сталеві фасадні панелі можуть імітувати кам’яну кладку. Облицювання поверхонь природним каменем процес досить витратний через його дорожнечу, тяжкості каменю, високої складності і тривалості самих робіт. Використання сталевих профільних елементів з декоративним шаром «під камінь» дозволяє створити вигляд автентичного кам’яної споруди.

Короткий опис статті: сайдинг під дерево

Джерело: Металевий сайдинг під дерево камінь фасад обшивка паркан цоколь профіль | domidei.uk

Також ви можете прочитати