Керамічна цегла і камені. Розміри, щільність, міцність і морозостійкість цегли і керамічних каменів.

10.08.2015

Виготовлення керамічної цегли та каменю використовуються для будівництва. Основні характеристики та властивості цегли і керамічних каменів.
Виготовлення керамічних цегли і каменів

Штучні кам’яні матеріали (цеглу. камені ) виготовляються в основному з глиняної маси і бетонних сумішей. Матеріали та вироби, виготовлені з глиняної маси шляхом формування, сушіння і наступного випалу, називають керамічними. керамічні вироби. мають розміри більше цегли, називають керамічними каменями. Вимоги і до цеглин, і до керамічних каменів викладені в ГОСТ 530-95.

Керамічна цегла і камені. Розміри, щільність, міцність і морозостійкість цегли і керамічних каменів.

Керамічні цеглу виготовляють повнотілими або порожнистими способом пластичного формування або напівсухого пресування. Керамічні камені виготовляють порожнистими способом пластичного формування.

Розміри і щільність різних видів цегли і каменю

Розміри різних видів цегли, мм:

— звичайного — 250 х 120 х 65

— потовщеного — 250 х 120 х 80

— модульного — 288 х 138 х 63

Поверхня граней може бути гладкою або рифленою.

Розміри керамічних каменів, мм:

— з горизонтальним розташуванням пустот — 250 х 250 х 120

Товщина каменю відповідає двом цеглин, покладених плиском, з врахуванням товщини шва між ними.

За щільністю в сухому стані цегла і камені поділяються на кілька груп:

— звичайні (з щільністю 1700-1800 кг/куб. м.)

— умовно-ефективні (1400-1600 кг/куб. м)

Міцність цегли

Міцність цегли — здатність матеріалу пручатися внутрішнім напруженням і деформаціям, не руйнуючись.

По міцності керамічні цеглу і камені з вертикально розташованими порожнечами виготовляються наступних марок (позначається «М» з цифровим значенням): 75, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300. а з горизонтально розташованими порожнечами25, 35, 50, 100 .

Цифри показують, яке навантаження на 1 кв. див. може витримати цегла. Наприклад, марка 100 (М100) позначає. цегла гарантовано витримує навантаження в 100 кг/кв. див. Якщо споруджуваний будинок має у висоту 2-3 поверху, то для кладки стін досить цегли марки М100 або М125.

Морозостійкість цегли

Морозостійкість цегли — здатність матеріалу витримувати поперемінне заморожування і відтавання у водонасиченому стані. Морозостійкість (позначається » Мрз » або » Р » з цифровим значенням) вимірюється в циклах.

Під час стандартних випробувань цеглу опускають у воду на 8 годин, потім поміщають на 8 год в морозильну камеру (це один цикл). І так до тих пір, поки цегла не почне міняти свої характеристики (масу, міцність тощо). Тоді випробування зупиняють і роблять висновок про морозостійкість цегли. Як правило, морозостійкість цегли не менше 25-50, рідше — 75 циклів.

Марка по морозостійкості має бути обрана у відповідності з нормативними документами (в залежності від кліматичного району будівництва). Наприклад, для будівництва в московському регіоні потрібна цегла з морозостійкістю не менше 35, а ще краще — 50 циклів.

В продовження теми ви дізнаєтеся що таке лицьова цегла і камені, поризована цегла, поризовані камені, пустотілі камені і цегла >>>

Якісний цегла, керамічні камені, клінкер, облицювання. >>>

Короткий опис статті: керамічна цегла Основні властивості та розміри керамічних цегли і каменів. Способи виготовлення керамічних цегли і каменів. щільність міцність, морозостійкість розміри керамічних цегли камені цегла каміння

Джерело: Керамічна цегла і камені. Розміри, щільність, міцність і морозостійкість цегли і керамічних каменів.

Також ви можете прочитати