Дизайн маленького туалету: стилі оформлення, ідеї, перепланування

26.09.2015

Продумуємо дизайн маленького туалету в квартирі

Зміст

Більшість людей в Росії і на Україні живуть в стандартних радянських будинках, де про комфорт в туалеті думали найменше. Основний акцент був зроблений на те, щоб в будинку могло розміститися якомога більше людей, тому санвузли, кухні, мають смішні розміри. Так туалет може мати площу не менше 1 кв. м. Але переживати з цього приводу не потрібно, адже дизайн маленького туалету цілком може бути стильним і зручним. Так які ідеї пропонують сучасні дизайнери?

Стилі оформлення невеликого туалету

Перш, ніж приступити до ремонту, дуже важливо провести планування, а почати варто з вибору стилю для невеликого приміщення, і які нам доступні варіанти?

  1. Класичний – елегантність і шик, стриманість і витонченість. Не варто вибирати позолоту в цьому випадку, а ось ковані аксесуари цілком підійдуть (тримач для туалетного паперу, світильник); вибирайте кольори приємні, наприклад, шоколад і світлий беж/білий; унітаз повинен відповідати і мати плавні округлі форми; можна доповнити кімнату невеликим дзеркалом.
  2. Мінімалізм – мінімум деталей, строге оформлення. Кольори повинні бути спокійними, при цьому має місце поєднання двох спокійних відтінків або квітів; унітаз в маленький туалет слід вибрати максимально простий та зручний; від аксесуарів можна відмовитися зовсім, або вибрати невелике дзеркало без рами; світильник так само не повинен виділятися на загальному тлі.
  3. Еко – наближення до природи, природність. Дана стиль стає все популярнішим і передбачає: використання натуральних матеріалів як в обробці, так і в догляді за приміщенням; кольори теплі і приємні, наприклад, світло-зелений і білий; матеріал в ідеалі – дерево; з аксесуарів можна вибрати предмети з дерева, плетені деталі, малюнок сухих гілок на стіні (тільки на одній – не переборщіть).

Порада: не варто вибирати стиль переповнений деталями, т. к. в приміщенні і без того трохи вільного простору! Особливо це стосується туалетів до 1,5 кв. м. Якщо ж санвузол відрізняється більш просторими розмірами, можна розглянути сільський стиль дизайну з додаванням яскравих кольорів, рушників, горщикових квітів і дзеркала в широкій простий рамці.

Туалет в коробочці

Іноді, дивлячись на порожній санвузол до ремонту, створюється враження, що великий простір йде на комунікації. Саме тому багато хто мріє замаскувати «зайве» від сторонніх очей, зробивши приміщення більш затишним. У вас два варіант:

  • сховати систему комунікації (труби, шланги, лічильники);
  • сховати максимум, залишивши лише унітаз.

Туалет з замаскованими комунікаціями

В обох варіантах дизайн маленької туалетної кімнати передбачає обшивку приміщення таким чином, щоб був створений новий короб, за яким і сховаються всі зайві деталі. Короб в залежності від ваших побажань може бути виконаний з пластику та гіпсокартону, так само може бути доповнений інсталяція для унітазу. Важливо зауважити: багато припускаються помилки, повністю замуровуючи доступ до комунікацій! Одні залишають лише невеликий простір для перекриття труб і лічильників, інші геть забувають і про це, але правильно створити таку фальш-стіну, яку було б легко демонтувати без проблем для ремонту.

В такому випадку варто розглянути коробку з люками, дверцями або жалюзі. Це особливо важливо для тих, у чиєму будинку ще встановлені старі труби. Якщо ж вам цікавий варіант встановлення прихованого бачка унітазу або ви придбали приставний тип сантехніки, тоді вам не обійтися без інсталяції. В чому особливості встановлення такого підвісного унітазу?

  • Бачок ховається в короб туалету при обробці.
  • Унітаз кріпиться на спеціальну раму або блок інсталяції в залежності від її типу.
  • В залежності від обраного унітазу, керувати його роботою можна з допомогою доступною кнопки для змиву, або пультом дистанційного управління, або спеціальним табло на стіні туалету.
  • Простір в маленькому санвузлі здається більш просторим, що візуально розширює приміщення.
  • Залишається вільне місце під унітазом, що зручно для власників домашніх тварин (тут можна розмістити лоток для кішки, наприклад).

Серед стильних ідей для декору варто виділити не повне маскування комунікацій за коробом. Місце над інсталяцією унітазу можна використовувати в якості полиці, де можуть стояти квіти, книги, кросворди. А щоб санвузол не здавався занадто обмеженим, ви зможете вписати в інтер’єр невелику картину. В ідеалі це імітація розкритого вікна, яка буде створювати ефект продовження простору.

Контрастний дизайн невеликого туалету

Туалет з додатковими можливостями

У ваших силах зробити дизайн маленького санвузли неймовірно стильним та яскравим. Почати можна з вибору незвичайного інтер’єру, а закінчити – доповненнями щодо експлуатації приміщення:

Короткий опис статті: дизайн маленького туалету Не всім пощастило володіти житлом з великим санвузлом, але це не привід впадати у відчай. Ця стаття підкаже, як вибрати дизайн маленького туалету. маленький дизайн туалет

Джерело: Дизайн маленького туалету: стилі оформлення, ідеї, перепланування, інструкція з вибору

Також ви можете прочитати