Декоративний цегла в інтерєрі квартири: правила та ідеї (30 фото)

13.04.2017

Декоративний цегла в домашньому інтер’єрі (30 фото)

Купони Алиэкспресс, активні знижки Aliexpress Березень, Квітень 2017

Ідеї застосувати декоративний цегла в інтер’єрі стають все більш популярними. І не дивно, адже цей обробний матеріал дозволяє втілити в життя стильні фантазії, створивши у своїй квартирі затишну і оригінальну обстановку. Щоб результати ремонту принесли тільки радість, важливо заздалегідь продумати, як буде виглядати цегляна кладка в інтер’єрі, в яких приміщеннях її краще всього застосовувати і яким стилям віддати перевагу. Все це ви дізнаєтеся з матеріалів статті, підкріплених наочними прикладами на фото.

Що таке декоративний цегла?

Декоративний цегла – це особливого роду інтер’єрна плитка. Відповідно, він має невелику товщину (близько 2 см), що дозволяє проводити обробку стін без особливих втрат корисного простору. Існує цеглу для інтер’єру різних кольорів, розмірів, текстур. Завдяки такому різноманіттю, ви можете створити саме той дизайн в квартирі, про яку мрієте.

Найбільш стильно і виглядає респектабельно натуральний стара цегла в інтер’єрі.

Але далеко не завжди є можливість його використовувати. Грамотний підбір якісного декоративного цегли для інтер’єру дозволяє отримати гідну заміну.

У деяких випадках буває доречно використовувати замість цегляної плитки фактурні шпалери. Вони простіше в експлуатації, дешевше, допомагають заощадити простір. Але будьте уважні при виборі. Часто шпалери не дозволяють створити потрібний ефект.

Загальні правила застосування цегли

Дизайн та оздоблення стін своїми руками вимагають наявності певних знань і почуття стилю. Перший принцип, який ви повинні засвоїти говорить:

Цеглу в інтер’єрі буде виглядати стильно і підкреслить затишок лише в тому випадку, якщо буде використаний в розумних кількостях.

Нехтування цим правилом призведе до того, що в підсумку ви отримаєте холодну, незатишно атмосферу в своєму будинку. Щоб були більш зрозумілі способи декорування приміщень цеглою для інтер’єру, погляньте на фото.

Варіанти цегляної обробки:

  • виділення акцентной стіни (прийом підходить для будь-якої кімнати у квартирі);
  • виділення камінної зони у вітальні;
  • оздоблення арок, ніш у стінах, перегородок, колон і інших архітектурних елементів.

Цегляний декор в різних кімнатах

Передпокій

Великою популярністю користується цегляна кладка в інтер’єрі передпокою. Тут краще вибирати темні забарвлення, на яких буде менш помітна грязь. Добре впорається з цим старовинний вигляд плитки, з потертостями і тріщинами. Іноді можна облицювати цеглою всі стіни передпокою і це не буде здаватися надмірністю. Але в більшості випадків доречно виконати обробку однієї стіни, виділити арку, нішу для дзеркала або інший елемент (приклади на фото нижче).

В дизайні маленької передпокою цегляний декор часто буває недоречний. Плитка приховує занадто багато простору, а її темні тони візуально роблять приміщення тісним і похмурим. Доречніше всього використовувати білий цегла в інтер’єрі маленької передпокою. Підійдуть і світлі фактурні шпалери на наступному фото.

Вітальня

Можливості застосування декоративного цегли для інтер’єру вітальні дуже широкі. Сучасні дизайнерські стилі часто пропонують прийом виділення однієї стіни. Вона стає основною «родзинкою» кімнати, і саме на ній розміщується основний декор, вздовж неї розташовується головна зона відпочинку (фото).

При виборі декоративної цегли для інтер’єру вітальні звертайте увагу на колір.

У великій кімнаті з високими стелями найбільш доречним буде червоний зістарений, а для маленьких приміщень краще використовувати білий (можна замінити цегляну плитку шпалерами).

З допомогою цегляного декору добре позначити камінну зону у вітальні. Можлива обробка цеглою самого каміна або обрамляють його елементів, подіуму, частин стін. Щоб зробити атмосферу вітальні ще більш затишною, добре використовувати в цій зоні відпочинку живі квіти і текстиль в сільському стилі. Вам вдасться досягти максимальної гармонії, якщо ви підберете старовинний вигляд цегляної плитки.

Стильно і сучасно виглядає біла цегла в інтер’єрі. Особливо гармонійним буде дизайн вітальні, якщо доповнити стіну мінімалістичною меблями і лаконічним декором, як на фото.

Кухня

Використання цегли для дизайну інтер’єру кухні також може бути вельми різноманітним. Поширений варіант позначення обідньої зони. В цьому випадку проводиться обробка цілої стіни в кухні або її частини. Якщо обідній стіл знаходиться на подіумі або відокремлений аркою, то ці архітектурні елементи можна додатково виділити цеглою для інтер’єру.

Часто застосовується прийом обробки цегляної плиткою кухонного фартуха. Це дозволяє внести колорит в сучасний дизайн кухні, створити цікавий контраст з сучасною технікою. Особливо оригінально буде виглядати плитка, виконана під старовинну кладку. Добре виглядають в інтер’єрі кухні цеглинки невеликих розмірів, розміщені на фартусі.

Практично безпрограшним варіантом стануть живі квіти в кухні. У поєднанні з ними цегляна плитка однаково добре підходить для будь-якого стилю в дизайні.

Якщо ви робите ремонт у квартирі своїми руками і вирішили вибрати шпалери з цегляною текстурою, то звертайте увагу на ті, які легко переносять вологе прибирання (це правило стосується і передпокою).

Спальня

Найбільш поширений спосіб застосування декоративного цегли для інтер’єру спальні – в якості обробки акцентной стіни. Тут можуть бути різні варіанти – стародавня кладка, білий або червоний цегла, фактурні шпалери (саме вони стануть кращим вибором, коли ремонт здійснюється своїми руками).

На фото нижче видно, як затишно стає в такій кімнаті. Брутальна цегляна плитка в обробці стін підкреслює теплоту і м’якість подушок, текстилю. В залежності від обраного стилю дизайну, загальну картину добре доповнять квіти, великі лаконічні картини, об’ємні штори або балдахін.

Оздоблення стін квартири та окремих елементів цеглою — на сьогоднішній день дуже популярна тема. Якщо ви все робите своїми руками, то декоративна плитка допоможе поєднувати різні фактури для цікавих результатів. Однак важливо розуміти технологію укладання, інакше легко все зіпсувати. Якщо є сумніви, краще всього вибрати якісні текстурні шпалери. Серед них є міцні, стійкі до впливу вологи види, які стануть відмінною прикрасою стін навіть в кухні і передпокої.

Короткий опис статті: цегла в інтер’єрі Якщо ви вирішили використовувати декоративний цегла в інтер’єрі, фото готових рішень будуть як не можна до речі. А для того, щоб грамотно використовувати цегляні елементи в індивідуальних умовах, необхідно дотримуватися певні правила.

Джерело: Декоративний цегла в інтер’єрі квартири: правила та ідеї (30 фото)

Також ви можете прочитати