Будівництво цегляного гаража

27.08.2015

Будуємо на віки: цегляний гараж

Зміст: [сховати ]

Незважаючи на активну пропаганду сучасних будматеріалів, цегла залишається еталоном в будівництві.Будівництво цегляного гаража
Його багатовікова монополія міцно вселила в автовласників думка, що цегляний гараж – ідеальний варіант для зберігання автомобіля. Дійсно, спорудження наділена рядом позитивних характеристик, головні з яких — міцність, надійність і довговічність.

Будівництво гаража з цегли – кропіткий і тривалий процес, але в підсумку господар буде винагороджений за свої труди. Капітальна споруда переживе свого господаря і ще послужить його нащадкам.

Можливі проекти гаражів з цегли

Чому б не розширити приміщення і не додати цегельного гаража пару корисних функцій? Особливо якщо це дозволяє розмір ділянки.

Перш ніж розробляти свій проект гаража з цегли, відповідайте для себе на такі питання:

 • чи Потрібно вам горищне приміщення?
 • Гараж буде лише місцем стоянки або за сумісництвом майстерні?
 • На яку кількість машин потрібно гараж?
 • Потрібен льох під гаражем ?
 • Буде в гаражі оглядова яма?

Погодити будь-який з цих доповнень потрібно перед початком розробки проекту, а останні два пункти – тільки після георозвідки ділянки. Якщо раптом передумаєте під час будівництва, то, на жаль, проект поміняти вельми проблематично, а в деяких випадках (погріб, кількість машиномісць) і неможливо.

Що стосується місця розташування гаража, то існує три типових проекту:

1. Окремо стоячий гараж.

Він розташовується окремо від інших споруд, не є їх частиною або прибудовою. Окремо стоїть стандартний гараж займає на ділянці близько 30 кв. м.Будівництво цегляного гаража

2. Прибудований гараж.

Його прилаштовують до житлового будинку, він займає на ділянці трохи менше площі, ніж окремо стоїть тип гаража, за рахунок відсутності санітарних зон. Найчастіше у двох сусідів загальний фундамент, а споруди з’єднані тамбуром.

3. Вбудований гараж.

Це відмінне рішення для економії місця на ділянці. Гараж розташований у цокольному або підвальному приміщенні житлового будинку.

Всі проекти гаражів з цегли підпорядковуються нормам СНиП, де описані мінімальні комфортні параметри коробки цього технічного споруди:

 • Відстань від бічних дверей машини до стіни має бути не менше 70 див.
 • Ззаду і спереду автомобіля має бути не менше 50 см вільного простору.
 • Для легкового автомобіля висота стелі в гаражі дорівнює 2,5 м, для вантажівки цей параметр визначається висотою кузова (відстань між крайніми точками не менше 50 см).

Те ж стосується товщини стін цегляного гаража: показник залежить від кліматичних умов регіону.

Автовласники часто використовують універсальні параметри:

 • Товщина стіни — 1,5 цегли.
 • Висота стелі – 2,5 м.
 • Ширина гаража – 4 м.
 • Його глибина – 6 м.

Це мінімальні показники комфорту для середньостатистичного споруди.

Правильно готуємося до будівництва гаража: дозвіл на будівництво

Цегляний гараж – капітальна споруда, тому для його будівництва потрібно отримати дозвіл у міських органах влади. Процедура обов’язкове не тільки для орендарів, але й для власників землі.

Причина, через яку майбутньому забудовнику доведеться відвідати не один кабінет чиновників, – дотримання у процесі будівництва всіх встановлених норм. Якщо ви проігноруєте вироблення дозвільної документації, то гараж в майбутньому отримає статус самобуду з усіма можливими неприємностями (не можна зареєструвати нерухомість, офіційно продати, приватний ділянку землі «заморожується»).

2. Право власності на землю (орендар пред’являє договір оренди).

Одержавши документ, можна почати будівництво.

На замітку!

Скільки коштує гараж цегляний? Це задоволення не з дешевих. Мінімальний бюджет для забудовника, дозволяє нормально почати і не відчувати в процесі брак грошей, – 4000$.

А у скільки обійдеться цегляний гараж від будівельної компанії? Ціна залежить від регіону. Бажано вивчити місцеві організації, але в середньому бюджет перевищує самобуд в 1,5 рази.

Будівництво гаража з цегли: основні етапи робіт

Детальніше про кожного з перерахованих будівельних етапів ви зможете прочитати у відповідних розділах.

Зупинимося на потокових робочих моментах, ігнорування яких може призвести до плачевних наслідків для майбутнього гаража.

Етап №1: фундамент

Цегляний гараж – важку споруду, тому для його стійкості і довговічності потрібно забезпечити міцний контакт із землею. Щоб визначити тип підошви, на ділянці проводять вишукувальні роботи, внаслідок яких пізнають глибину залягання водоносного шару, склад грунту і його рівень промерзання.

Навіть якщо ваш гараж з цегли буде будуватися самостійно, від геологічної розвідки відмовлятися не слід. Визначити на око склад грунту неможливо, а дорожнеча проекту передбачає дбайливе ставлення до майбутніх витрат.

При будівництві гаража своїми руками найчастіше воліють облаштовувати монолітний фундамент. Будьте обережні! Підошву слід заливати за один раз. Коли робота з бетоном перервалася на 6 годин і більше), доведеться чекати 7 днів, поки розчин набере граничну твердість. Внутрішній шов в моноліті – серйозне слабке місце фундаменту.

Залита підошва повинна залишатися в спокої три тижні. Можна прискорити процес спеціальної бетонної присадкою. Фундамент прикривають брезентом (непрозорою плівкою) і періодично зволожують. Після закінчення профілактичного періоду починають гідроізоляцію і утеплення.

Як побудувати цегляний гараж так, щоб його коробка надовго зберегла свою вихідну міцність?

По-перше, секрет успіху полягає у виконанні 3 правил розрізки. Правильна орієнтація кожного окремого цегли забезпечить рівномірний розподіл усіх виникли в стіні навантажень.Будівництво цегляного гаража

По-друге, ладу цегляний гараж своїми руками, дотримуйтеся чіткої схеми кладки. Простіше всього використовувати багаторядну систему (1 тичковий ряд + 5-6 ложкових рядів). Її вихідна міцність на 9% менше однорядною кладки, зате економніше і легше у виконанні.

по-третє, важливо використовувати якісний розчин і правильно його приготувати. Все залежить від виду використовуваного цегли: керамічний зразок вимагає більш в’язкого і міцного сполучного (співвідношення цемент/пісок — 1 до 3), а для укладання пустотілих аналогів підійде більш м’яка і рідка основа (співвідношення 1 до 4).

В-четвертих, не переборщити з товщиною швів – не більше 10 мм для стандартної цегли.

І останнє – армування, так як добротно побудувати гараж з цегли без цього залізного доповнення неможливо. Через кожні 4-5 рядів стіну підсилюють: укладають в горизонтальний шов прут арматури. Кути і опуклості додатково армують у вертикальній площині.

Для окремого гаража з цегли воліють будувати двосхилий дах. Це дає можливість отримати додаткове приміщення для складування – горище.

Побудувати дах для цегляного гаража – непростий етап будівельних робіт, так як він вимагає вміння правильно розрахувати основні параметри ферми («скелета» під покрівлю): висоту гребеня, похилий кут, довжину крокв і їх правильний крок.

Ще один важливий момент – гідроізоляція та утеплення даху. Популярні помилки при самостійному будівництві цегельного гаража: неправильна установка паробар’єра і гідробар’єра, відсутність повітряного прошарку для ватного утеплювача. Уникнути їх допоможе елементарна уважність (плівки практично однакові на вигляд, але з маркування легко розрізнити) і чітке розуміння принципу роботи теплоізолятора.

Етап № 4: оздоблювальні роботи

Тут автовласник сам вибирає, чим прикрасити і захистити коробку гаража. Але будівництво цегляного гаража передбачає подальшу його усадку. Перші два роки не можна використовувати непластичную облицювання (наприклад, керамічну плитку).

На замітку!

Крім цих основних етапів є ряд паралельних інженерних робіт. Це стосується організації вентиляції та електропостачання. При будівництві гаража з цегли врахуйте, що всі технічні отвори слід передбачити заздалегідь, так як пробивання вже готових стін – трата сил і часу.

Плануємо і вважаємо: скільки потрібно цегли на гараж

Перед початком будівництва важливо знати приблизний витрата основного матеріалу.Будівництво цегляного гаража

Для того щоб порахувати, скільки потрібно цегли для будівництва гаража, слід провести такі математичні розрахунки:

1. Визначаємо обсяг суцільних стін гаража.

Користуємося формулою:

Обсяг однієї стіни = висота ? ширина ?товщина.

Потім підсумовуємо результати і отримуємо загальний обсяг гаражної коробки.

2. Визначає обсяг одного цегли.

Для розрахунку керуємося лінійними параметрами стандартної цегли: 25?12?6,5 див.

Об’єм однієї робочої одиниці = 0,25 ?0,12 ? 0,65 = 0,00195 куб. м.

3. Підраховуємо загальну кількість цегли.

Кількість цегли = обсяг всіх стін ? обсяг одного цегли.

4. Визначаємо, скільки треба цегли на гараж з урахуванням додаткових витрат.

Це самий простий і грубий спосіб. Існує ще маса різних варіантів порахувати, скільки треба для будівництва гаража не тільки цілих цеглин, але і половинок і т. п. Все залежить від системи кладки і товщини стін. Швидше всього скористатися спеціальною програмою-калькулятором, яких досить багато в інтернеті.

Короткий опис статті: скільки коштує цегла Можливі проекти гаражів з цегли. Отримання дозволу на будівництво. Основні етапи робіт: зведення фундаменту, зведення стін, монтаж даху. Оздоблювальні роботи. цегляний гараж

Джерело: Будівництво цегляного гаража

Також ви можете прочитати